"Joker z Marek" nie płacił i brał co chciał, więc trafił do aresztu

Na Sygnale

Wchodził do sklepu spożywczego, brał wyroby alkoholowe, za które nie zamierzał zapłacić, a po zwróceniu mu uwagi przez pracownicę zagroził jej pozbawieniem życia. Gdy ponownie przyszedł do sklepu, zastał tam właściciela, zażądał od niego wydania alkoholu i poinformował go, że jest „Jokerem z Marek” i że on nie płaci i bierze co chce. Gdy ten odmówił mu wydania towaru, też zagroził mu pozbawieniem życia. Powiadomieni o tym fakcie policjanci z Marek zatrzymali Adama I. 34-latek już został przesłuchany i usłyszał zarzuty dokonania rozboju i groźby karalnej. Postanowieniem sądu rejonowego w Wołominie został też tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

REKLAMA

Kilka dni temu policjanci z Marek otrzymali informację o mężczyźnie, który w jednej z placówek handlowych miał dokonywać kradzieży wyrobów alkoholowych, przy czym każdorazowo groził obsłudze pozbawieniem życia w przypadku powiadomienia o tym fakcie Policji. W chwili gdy informacja ta dotarła do funkcjonariuszy mężczyzna miał znajdować się w sklepie i ponownie żądał wydania alkoholu. Po tej informacji policjanci niezwłocznie udali się pod wskazany adres, gdzie zastali właściciela sklepu, pracowników ochrony oraz mężczyznę podejrzewanego o dokonanie przestępstwa.

34-latek był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Właściciel placówki handlowej poinformował policjantów, że mężczyzna już wcześniej był w sklepie, dokonał kradzieży dwóch butelek wódki oraz dwóch piw o wartości 68 złotych, po czym zagroził ekspedientce pozbawieniem życia w przypadku powiadomienia o tym Policji. Jemu samemu też zagroził pozbawieniem życia, gdy powstrzymał go przed kolejną próbą kradzieży towaru. Dodatkowo zatrzymany mężczyzna mówił mu, że jest „Jokerem z Marek” i nie płaci i bierze co chce.

Funkcjonariusze przesłuchali Adama I. Ten usłyszał nie tylko zarzuty dokonania rozboju, używania przemocy wobec osoby lub grozi natychmiastowym jej użyciem w celu utrzymania się w posiadaniu zabranej rzeczy oraz kierowanie gróźb karalnych. Mężczyzna już w przeszłości był zatrzymywany i karany za podobne przestępstwa, w kwietniu 2017 opuścił zakład karny, aktualnie wobec 34-latka toczy się pięć postępowań przygotowawczych, w których ogłoszono mu łącznie siedem zarzutów.

Sąd rejonowy w Wołominie przychylił się do wniosku komendanta komisariatu w Markach i prokuratora z Wołomina i zastosował wobec Adama I. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego 3-miesięcznego aresztowania. Teraz może mu grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Wołomin/ts

Fot.: policja.gov.pl

Admin Admin

Udostępnij:


Joker z Mareknie płacibrał co chciałtrafił do aresztu

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

15
Środa
Sierpień 2018
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Marii, napoleona, Stelii

REKLAMA