AcroDance z medalami na Mistrzostwach Świata w Chorwacji

Sport

Jedenaście zawodniczek Klubu Sportowego Acro Dance reprezentowało Polskę na Mistrzostwach Świata w Tańcu Sportowym International Dance Federation w miejscowości Pula, Chorwacja. Na najważniejszej imprezie tanecznej w roku, odbywającej się od 23 maja do 27 maja 2018 roku, startowało ponad 1650 zawodników z 17 państw.

Po wielomiesięcznych przygotowaniach, wyczerpujących treningach, cała reprezentacja zaprezentowała umiejętności na Mistrzostwach Świata w konkurencjach: disco dance, disco freestyle, dance show oraz disco slow w prezentacjach pojedynczych, duetach oraz  mini formacji składającej się z sześciu zawodniczek klubu.

Te mistrzostwa były dla Acro Dance wyjątkowe z tego względu, że znaczna większość zawodniczek zmieniła kategorie wiekowe na starszą oraz pierwszy raz do kadry zakwalifikowała się zawodniczka z najmłodszej kategorii wiekowej - Mini (dzieci do 9 lat).

Po wielu godzinach spędzonych na salach tanecznych, hektolitrach wylanego potu oraz wielu wyrzeczeniach, Acro Dance wytańczyło: jeden tytuł Mistrzów Świata, cztery tytuły wicemistrzyń i dwa brązowe medale.

Oto medalowe rezultaty:

- I miejsce i tytuł Mistrza Świata wytańczyły Weronika Wieczorkowska i Karolina Szkoda w konkurencji disco slow duo Adults,

- II MIEJSCE i tytuł V-ce Mistrza Świata zdobyła Alicja Wicińska w konkurencji disco slow solo Junior

- II MIEJSCE i tytuł V-ce Mistrza Świata zdobyły Monika Stankiewicz i Aleksandra Wiśniewska w konkurencji disco freestyle duo Adults

-II MIEJSCE i tytuł V-ce Mistrza Świata zdobyły Ola i Alicja Kasprowicz w konkurencji disco dance duet Junior. Dziewczyny w ubiegłym roku w młodszej kategorii wiekowej wytańczyły tytuł Mistrza Świata natomiast w tym roku przeszły do starszej kategorii wiekowej i odniosły sukces.

- II MIEJSCE i tytuł V-ce Mistrza Świata zdobyła Weronika Wieczorkowska w kategorii disco slow solo Adults

- III MIEJSCE i tytuł II V-ce Mistrza Świata zdobyła Weronika Wieczorkowska w kategorii disco freestyle solo

- III MIEJSCE i tytuł III V-ce Mistrza Świata zdobyła Monika Stankiewicz w konkurencji disco slow solo Adults

Oprócz miejsc medalowych  część zawodników znalazło się tuż za podium. Wielkie brawa należą się Oliwii Bałdydze, która znalazła się w ścisłych finałach w aż 2 kategoriach tanecznych: disco dance solo oraz disco freestyle solo. Oliwia zatańczyła rewelacyjnie i w kategorii disco freestyle otarła się o podium zdobywając ostatecznie 4. miejsce, natomiast w disco dance wywalczyła 7. miejsce. Gratulacje także dla Karoliny Szkody, która po zmianie kategorii wiekowej na starszą, w konkurencji disco dance solo Adults otarła się o podium ostatecznie zajmując 4. miejsce. Tuż za podium znalazła się również prezentacja Oli Kasprowicz w kategorii Disco solo solo Juniorzy. Znakomity debiut na Mistrzostwach odnotowała Amelka Marzęda (zaraz po Oliwii, najmłodsza zawodniczka w reprezentacji Acro Dance). Amelka w bardzo trudnej konkurencji Disco Freestyle Solo dotarła do finału zajmując w nim 5. miejsce. Natomiast w konkurencji Disco Dance Solo wytańczyła awans do półfinału. Również w tej konkurencji bardzo cieszą wyniki Alicji Kasprowicz i Patrycji Cichockiej, które także awansowały do półfinału i niewiele im zabrakło aby zatańczyć w ścisłym finale.

Wydarzenie współfinansowane ze środków budżetowych Miasta Marki.

Źródło: Acro Dance