REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Miasto
Mieszkańcy Marek wygrali kolejny plac zabaw Nivea

W tegorocznej edycji konkursu Podwórka Talentów Nivea Marki w kategorii miejscowości do 60 tys. mieszkańców zajęły 4 miejsce (27 617 głosów) i mamy kolejny plac zabaw w naszym mieście.

| Miasto
Miasto
Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 już rozpoczęta

W czerwcu na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 rozpoczęły się przygotowania do realizacji jednej z najważniejszych inwestycji oświatowych - rozbudowy tej pękającej w szwach placówki. W poniedziałek ruszyły pierwsze roboty wyburzeniowe. Kompleksowe prace wykona wybrana w przetargu firma Budimex, która również buduje przy ul. Wspólnej Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne.

| Miasto
Miasto
Ruszyła budowa siłowni plenerowej przy ul. Stawowej

Od kilku edycji budżetu obywatelskiego siłownie plenerowe są popularnym pomysłem mieszkańców na wydatkowanie środków z tej puli. Kolejna, już czwarta siłownia plenerowa powstanie w Markach. Tym razem przy ul. Stawowej. Prace wykonuje toruńska firma Fit Park.

| Miasto
Miasto
Ostatni dzień głosowania na plac zabaw Nivea w Markach - jeszcze możesz dołączyć i pomóc

Już jeden plac zabaw Nivea powstał w Markach przy ul. Sportowej. Ogromne zaangażowanie mieszkańców w głosowanie pozwoliło na osiągnięcie sukcesu i plac zabaw w Markach pojawił się latem 2015 roku. Do dziś cieszy się dużą popularnością wśród najmłodszych markowian. Dziś ostatni dzień głosowania na drugi plac zabaw w Markach. Przy odpowiedniej mobilizacji na pewno się uda.

| Miasto
Sport
UKS Salto z medalami

W turnieju międzywojewódzkim, w którym wzięły udział kluby z Warszawy, Kielc, Wrocławia, Szczecinka, Kiełczowa oraz Stargardu Gdańskiego, zawodnicy UKS Salto Marki zdobyli aż pięć medali.

| Sport
Na Sygnale
Kronika kryminalna z dni od 11.06.2018 do 17.06.2018

Komenda Powiatowa Policji w Wołominie przedstawiła kronikę kryminalną z dni od 11.06.2018 do 17.06.2018. W Markach zanotowano 3 kradzieże i jednego nietrzeźwego kierowcę.

| Na Sygnale
Rozrywka
VIII Dzień Rodziny (wideo i zdjęcia)

W niedzielę odbył się VIII Dzień Rodziny. Jak co roku było wiele atrakcji na scenie i poza nią. Oprócz tradycyjnych miejsc zabaw dla dzieci i stoisk do posiłków dla dorosłych, organizatorzy przygotowali stanowisko głosowania na podwórko Nivea oraz do składania podpisów pod petycją do budowy dodatkowych ekranów akustycznych obwodnicy Marek. A gwoździem programu były zespoły All The Same oraz Kwazzy...

| Rozrywka
Sport
Wystartowała marecka strefa kibica (zdjęcia)

Koszulki, szaliki, czapki, krawaty, pomalowane twarze w biało-czerwone barwy, a także wiara i nadzieja podparta okrzykami, zaciśniętymi kciukami kibiców – to wszystko nie wystarczyło, aby Polacy wygrali swój pierwszy mecz na Mundialu 2018. Gorycz porażki, mareccy fani reprezentacji Polski w piłce nożnej, znieśli wspólnie w strefie kibica, postawionej na terenie klubu Marcovia.

| Sport
Rozrywka
Festyn Rodzinny w Zespole Szkół nr 2 (wideo i zdjęcia)

Festyn Rodzinny w Zespole Szkół nr 2 jest co roku organizowany przez Radę Rodziców, uczniów i nauczycieli, a historia tego cyklicznego wydarzenia sięga blisko trzech dekad. Co tym razem przygotowała Rada Rodziców i jak to się zaczęło 28 lat temu - opowiadają aktualni i byli organizatorzy, zobacz wideo i zdjęcia:

| Rozrywka
Rozrywka
Utalentowana muzycznie marecka młodzież - koncert Fundacji Otwarte Serce (wideo i zdjęcia)

Gdzie spotyka się utalentowana muzycznie marecka młodzież? W Fundacji Otwarte Serce, gdzie jest sala prób, instrumenty, nauczyciele muzyki i śpiewu. Tym razem Tuba Marek została zaproszona na koncert "Powitanie Lata". Zobacz relację wideo z koncertu:

| Rozrywka

POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Niedziela
Czerwiec 2018
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Danuty, Jana, Janiny

REKLAMA