REKLAMA

AKTUALNOŚCI

Kącik Prasowy
Kalendarz wyborczy. 15 dat – terminów wykonania czynności wyborczych

27 sierpnia upływa termin wykonania pierwszych czynności wyborczych – wynika z opublikowanego we wtorek kalendarza wyborów samorządowych.

| Kącik Prasowy
Miasto
Burmistrz Jacek Orych: "Stawiamy na transport publiczny dbając o ekologię". Umowa z Nextbike podpisana (wideo i zdjęcia)

Marki staną się kolejnym miastem aglomeracji warszawskiej, w którym uruchomiony zostanie system wypożyczalni rowerowych. Co ważne, marecki system będzie kompatybilny z Warszawskim Rowerem Publicznym Veturilo.

| Miasto
Kącik Prasowy
Premier wyznaczył datę wyborów samorządowych

21 października odbędzie się pierwsza tura wyborów samorządowych – wynika z rozporządzenia opublikowanego we wtorek w Dzienniku Ustaw. Datę wyborów wyznaczył premier Mateusz Morawiecki.

| Kącik Prasowy
Miasto
Podtopienia garaży i pwinic sięgają 20 cm. Problem nie został rozwiązany przez 17 lat

"Uwaga! Dziś gwałtowne burze, silny wiatr i ulewny deszcz. Miejscami grad. Unikaj otwartych przestrzeni, zabezpiecz dobytek. Śledź komunikaty pogodowe." – taki komunikat w piątek 10 sierpnia otrzymali mieszkańcy Warszawy od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Gwałtownej burzy i silnego wiatru w Markach nie było, ale ulewny deszcz doprowadził do podtopień. Na zalane garaże i piwnice skarżą się mieszk...

| Miasto
Kultura
Projekt "Kulturalna Struga i Pustelnik": teatr i skrzypce w fuzji z muzyką rozrywkową (wideo i zdjęcia)

Projekt „Kulturalna Struga i Pustelnik” po raz kolejny zagościł na Pustelniku. Tym razem ze spektaklem "Trzej Muszkieterowie i Tajemnica Królewskiego Klejnotu" oraz występem skrzypka Tomasza Dolskiego. Zobacz wideo i zdjęcia:

| Kultura
Miasto
98 rocznica Bitwy Warszawskiej (wideo)

Burmistrz Miasta Marki Jacek Orych oraz Rada Miasta Marki mają zaszczyt zaprosić na uroczyste obchody 98. Rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920. Wydarzenie odbędzie się 14 sierpnia 2018 roku.

| Miasto
Miasto
Tymczasowa organizacja ruchu na Sosnowej i Kościuszki

W Wydziale Inwestycji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie poświęcone przebudowie ciągu ulic powiatowych Sosnowej i Kościuszki. W spotkaniu uczestniczyły władze powiatu wołomińskiego, miasta oraz przedstawiciele wykonawcy inwestycji – firmy IDS-Bud.

| Miasto
Powiat
Rejestracja pojazdów będzie przebiegać sprawniej. Jest nowa filia Wydziału Komunikacji

Od dnia 3 września zostanie uruchomiona filia Wydziału Komunikacji w Radzyminie. Od tego dnia obowiązywać będzie też rejonizacja.

| Powiat
Na Sygnale
Kronika kryminalna od 30.07.2018 do 05.08.2018

Komenda Powiatowa Policji w Wołominie przedstawiła kronikę kryminalną z dni od 30.07.2018 do 05.08.2018. W Markach zanotowano jedną kradzież z włamaniem i jeden wypadek.

| Na Sygnale
Na Sygnale
Policjanci zabezpieczyli samochody i części samochodowe pochodzące z kradzieży

Mazdę 3, kia sportage, 32 poduszki powietrzne, 13 silników, 10 skrzyń biegów, elementy nadwozi pojazdów z usuniętymi oznaczeniami, części karoserii i przetwornicę do silników hybrydowych ujawnili i zabezpieczyli funkcjonariusze wołomińskiej Komendy, warszawskiej Pragi Północ oraz biegli z Laboratorium Kryminalistycznego KSP. To już kolejne pojazdy i części samochodowe jakie trafiły na policyjny pa...

| Na Sygnale

POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Czwartek
Sierpień 2018
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Joachima, Nory, Stefana

REKLAMA