Obwodnica nie będzie gotowa na koniec wakacji

Miasto

Wszyscy mieszkańcy Marek z utęsknieniem oczekują na oddanie obwodnicy do użytku. A terminów już było kilka. Po raz kolejny termin został zmieniony i to niestety nie na korzyść.

REKLAMA

Pierwszym oficjalnym terminem oddania obwodnicy Marek do użytku był lipiec. Gdyby prace przebiegały zgodnie z planem, dziś przez Marki nie przebiegałaby już trasa tranzytowa. Niestety pierwsze niepokojące sygnały doszły do nas w marcu br. Wykonawca obwodnicy Marek chciał wtedy przesunięcia terminu oddania trasy z lipca na październik tego roku, uzasadniając opóźnienie m.in. niesprzyjającą pogodą oraz wcześniejszymi problemami związanymi z warunkami gruntowymi.

– Uważamy, że to nie są wystarczające powody, by przedłużać ten termin, tym bardziej że jest to firma, która dysponuje ogromnymi zasobami. Myślę, że jeśli zostaną one uruchomione, to będziemy w stanie skrócić ten termin w stosunku do deklarowanego obecnie – mówił wtedy wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

Z kolei w czerwcu pojawiły się bardziej optymistyczne wieści. - Na chwilę obecną wykonawcy zadeklarowali, że będą gotowi z inwestycją na drugą połowę sierpnia – mówił Tomasz Kwieciński, wicedyrektor warszawskiego oddziału GDDKiA odpowiedzialny za inwestycje. - Potem przeprowadzone będą procedury związane z odbiorami robót, po których powinno być możliwe puszczenie ruchu. Zakładamy, że na koniec wakacji będzie to udrożnione – dodawał. Po dopuszczeniu ruchu na obwodnicy, mogły nie zostać jeszcze ukończone wszystkie węzły. Ten optymistyczny scenariusz, jak zwykle był uzależniony od pogody.

Jak podaje oficjalna strona Urzędu Miasta Marki, musimy jednak ponownie uzbroić się w cierpliwość. 19 października 2017 r. - taki jest termin ukończenia prac według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Aktualny postęp prac dobrze obrazuje grafika, która jest dostępna TUTAJ.

Można także sprawdzić postęp pracy w formie tabelarycznej TUTAJ.

Stan prac na 2 sierpnia 2017:

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Niedziela
Maj 2018
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Amandy, Jana, Juliana

REKLAMA