Tragiczny wypadek na pechowej drodze nr 631 (zdjęcia)

Na Sygnale

Po raz kolejny droga 631 była miejscem tragicznego wypadku. Wiele razy informowaliśmy o wypadkach na tej drodze, często o tragicznych skutkach. Tym razem doszło do zderzenia samochodu osobowego z tirem. Zginęła jedna osoba. Trwają prace nad zwiększeniem bezpieczeństwa drogi 631.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Wołominie, do wypadku doszło w Markach. Zgłoszenie trafiło do Policji w sobotę o godzinie 11.42. Jan T. (l. 64) kierując samochodem marki Opel Vectra, na prostym odcinku drogi, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku jazdy  samochodem ciężarowym marki Man, kierowanym przez Marka S. (lat 50). W wyniku zderzenia Jan T. poniósł śmierć na miejscu. Kierującego pojazdem marki Man przebadano z wynikiem 0,00 mg/l oraz pobrano krew do badań. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.

Droga nr 631 jest bardzo niebezpieczna. Najbardziej pechowa seria wypadków miała miejsce tam w 2015 roku, kiedy to uderzenia w drzewa miały tragiczne konsekwencje. W odstępie kilku tygodni zginęły tam trzy osoby. O tragicznych zdarzeniach informowaliśmy TUTAJ.

Problemem tej trasy są nie tylko drzewa w bliskim sąsiedztwie drogi, ale także nierówna nawierzchnia przy brzegu drogi. Brak pobocza jest również istotnym problemem.

Trwają prace nad zwiększeniem bezpieczeństwa tej drogi. O projekcie przebudowy skrzyżowania w Markach ul. Głównej z drogą wojewódzką 631 Warszawa-Zegrze była mowa już na początku 2016 roku. Przedstawiono 2 warianty przebudowy: rondo oraz skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Oba warianty przewidują przejścia dla pieszych oraz przejazdy dla rowerów w związku z planami budowy ścieżki rowerowej  wzdłuż trasy obwodnicy i na Zieleńcu. Modernizacja drogi wojewódzkiej 631 ma się odbywać etapami. W pierwszej kolejności wykonane zostaną tzw. miejsca krytyczne – skrzyżowania, odcinki o słabej widoczności oraz miejsca, w których często dochodzi do kolizji drogowych. Jako jedno z takich miejsc zostanie zgłoszone właśnie skrzyżowanie z ulicą Główną. Jednocześnie władze powiatu wołomińskiego zaprojektują ulicę Dworkową w Kobyłce, która jest przedłużeniem ulicy Głównej po przecięciu drogi wojewódzkiej.

 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Wtorek
Czerwiec 2018
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Gerwazego, Protazego, Sylwii

REKLAMA