REKLAMA

„Księżniczka na opak wywrócona” po raz drugi w Markach

Rozrywka

„Księżniczka na opak wywrócona” w wykonaniu Sceny Głównej Handlowej po raz drugi zagości w Markach. Spektakl odbędzie się Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego w sobotę o godz. 18:00.

Galeria zdjęć


REKLAMA

„Księżniczka na opak wywrócona” Calderóna de la Barca w opracowaniu i tłumaczeniu Jarosława Rymkiewicza. Tę zabawną, opartą na serii uczuciowych nieporozumień i niespodziewanych zwrotów akcji barokową komedię, przygotował Jerzy Łazewski z Teatrem Scena Główna Handlowa, pełne przepychu kostiumy i scenografię zaprojektowała Hanna Mrozowska, a oryginalną chorografię Agnieszka Wereszczyńska. Scenę Główną Handlową założyli studenci SGH w 2008 roku, wsparcie artystyczne zapewniał im Teatr Konsekwentny, a reżyserem został Jerzy Łazewski, aktor i wybitny specjalista w dziedzinie kultury żywego słowa. Przedstawienie zdobyło pierwszą nagrodę na festiwalu GAPA (Grudniowy Akademicki Przegląd Artystyczny).

„Księżniczka na opak wywrócona” to barokowa commedia dell’arte, w której zacieramy granice między gminem a arystokracją. Sprawdźcie, czy będziecie kibicować bogatemu Fisberto z Mediolanu czy romantycznemu Roberto z Parmy, którzy konkurować będą o rękę pięknej Żylety…to jest Diany. A może polubicie biednego Perote, który ma więcej dziur w spodniach niż miedziaków w kieszeni? A wszystko to okraszone barokowymi kreacjami i ludowymi tańcami włoskimi! Tego nie można przegapić!

Czy marzenie może spełnić się z dnia na dzień, a pomóc w tym może suknia? Choć przecież to nie szata zdobi człowieka, przekonacie się, że w odpowiednich okolicznościach wcale tak nie jest. Gdy prosta chłopka staje się księżniczką, perypetie królewskiej rodziny nabierają tempa. Zwłaszcza, gdy ukochany pięknej Diany nie potrafi już rozpoznać, kto naprawdę jest jego wybranką!

Zamiana ról rodzi liczne zwroty akcji oraz niespodziewane konsekwencje. Jawa miesza się ze snem, a świat wydaje się być wielką sceną, na której rzeczywistość okazuje się sztuką. Zabawny splot wydarzeń, zwroty akcji i gra słów gwarantują humor na najwyższym poziomie. Miłosne perypetie, splecione intrygami gwarantują, że XVII-wieczna komedia jest nadal aktualna.

Źródło: MOK

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Wtorek
Czerwiec 2018
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Gerwazego, Protazego, Sylwii

REKLAMA