Brutalnie zaatakował nożem kobietę przed M1. Zapadł wyrok: 14 lat więzienia

Na Sygnale

W marcu 2016 r. Andrzej A. zaatakował nożem 25-letnią kobietę przed Centrum Handlowym M1 w Markach. Na drugi dzień został schwytany. W miniony poniedziałek sąd wydał wyrok: został skazany na 14 lat więzienia. Odpowiadał za usiłowanie zabójstwa. Prokuratura, która wnosiła o karę 25 lat więzienia, nie wyklucza apelacji.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w środę 23 marca 2016 r. po godzinie 17:00 na parkingu przy Centrum Handlowym M1 w Markach. Jak wynikało z ustaleń policjantów, do kobiety siedzącej w samochodzie podszedł nieznany mężczyzna i zaatakował ją nożem. Przechodzień zauważył ranną kobietę w aucie i podbiegł do innego mężczyzny z prośbą o pomoc. Był nim policjant z Komisariatu Policji Metro Warszawskiego, który natychmiast udzielił pokrzywdzonej pierwszej pomocy, jednocześnie powiadamiając karetkę pogotowia i policję. Ciężko poszkodowaną 25-latkę z ranami klatki piersiowej i twarzy przewieziono do szpitala, gdzie pozostaje nadal pod opieką lekarską.

Policjanci z Marek i Wołomina natychmiast przyjechali na miejsce zdarzenia. Funkcjonariusze ustalili wstępne okoliczności ataku, przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady oraz ustalili świadków. Zabezpieczone zostało także nagranie z monitoringu. Wszystkie zebrane informacje natychmiast były przekazywane kryminalnym z Wołomina, którzy typowali już podejrzanego o atak. Po całonocnych działaniach, w czwartek rano policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę. Zobacz wideo z zatrzymania sprawcy:

Z Prokuratury Rejonowej w Wołominie dotarły wtedy do mediów szokujące informacje. – Zaatakował od tyłu nożem o długości ostrza 19 cm. Wygląda na to, że chciał jej poderżnąć gardło. Zadawał jej ciosy skierowane w głowę i klatkę piersiową. Po ataku kobieta była w ciężkim stanie: doznała m.in. pięciu ran kłutych klatki piersiowej, miała też rozległe obrażenia twarzy. Kobieta ma ciężkie obrażenia – mówił portalowi tvnwarszawa.pl, Artur Orłowski, prokurator rejonowy z Wołomina. Z ustaleń prokuratury wynika także, że bandyta nie znał ofiary, wybrał ją przypadkowo.

Nieprawomocny wyrok w tej sprawie brutalnego napadu wydał w poniedziałek Sąd Okręgowy Warszawa-Praga - poinformowała Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga. Wcześniej Prokuratura Rejonowa w Wołominie oskarżyła go o usiłowanie zabójstwa w warunkach recydywy - za co grozi dożywocie.

Prokurator wnioskował w sądzie o wymierzenie oskarżonemu kary 25 lat pozbawienia wolności. W ocenie prokuratury sprawca działał w tzw. zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia (czyli, że chciał zabić - PAP).

Uznając, że oskarżony działał w tzw. zamiarze ewentualnym (czyli, że godził się na zgon zaatakowanej - red.), sąd wymierzył mu karę 14 lat pozbawienia wolności. Sąd ocenił, że swego czynu dopuścił się, mając ograniczoną w stopniu znacznym zdolność rozpoznania jego znaczenia i pokierowania swoim postępowaniem.

Zasądził ponadto na rzecz pokrzywdzonej 100 tys. zł tytułem zadośćuczynienia oraz 16 tys. zł tytułem obowiązku naprawienia szkody.

"Prokurator nie wyklucza wniesienia apelacji po zapoznaniu z pisemnym uzasadnieniem wyroku" - głosi komunikat.

Źródło: KPP Wołomin, aktualnosci24.com

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Wtorek
Czerwiec 2018
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Gerwazego, Protazego, Sylwii

REKLAMA