REKLAMA

Obwodnica Marek będzie gotowa w grudniu?

Miasto

Ostatnio podawany planowany termin zakończenia prac na koniec listopada znów stał się nierealny. Choć pogoda wydaje się sprzyjająca to jeden z wykonawców wciąż swoje opóźnienia tłumaczy niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Nowością są także problemy finansowe włoskiego wykonawcy obwodnicy.

REKLAMA

Pierwszym oficjalnym terminem oddania obwodnicy Marek do użytku był lipiec. Następnie wykonawcy zadeklarowali, że będą gotowi z inwestycją na drugą połowę sierpnia. Potem przeprowadzone miały być procedury związane z odbiorami robót, po których powinno być możliwe puszczenie ruchu. Jednak jeszcze w sierpniu ustalono ostateczny termin na 19 października, a w optymistycznej wersji planowano puścić ruch bez rozjazdów we wrześniu.

Później był kolejny termin - 28 października, który także nie został dotrzymany. – Najprawdopodobniej obwodnica zostanie oddana do użytku w drugiej połowie listopada – mówiła pod koniec października Małgorzata Tarnowska. "Za przekroczenie terminów umownych GDDKiA będzie wyciągać konsekwencje zgodnie z warunkami kontraktów" – napisał w komunikacie Jan Krynicki, rzecznik GGDKiA.

To już jednak przeszłość. Obecnie przewidywany termin zakończenia prac związanych z budową Obwodnicy Marek to grudzień ale i ten może jeszcze ulec zmianie. Jak poinformowała portal WWL24 Małgorzata Tarnawska z zespołu prasowego GDDKiA – prace mogą się przedłużyć ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne, a także problemy finansowe jednego z wykonawców.

Przelot nad budową Obwodnicy Miasta Marki koło Warszawy - stan budowy na dzień 31 Października 2017 roku:

Źródło: wwl24.info

Fot.: GDDKiA

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Wtorek
Czerwiec 2018
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Gerwazego, Protazego, Sylwii

REKLAMA