REKLAMA

Coraz bliżej budowy nowej szkoły z kompleksem rekreacyjnym

Miasto

Budowa szkoły wraz z kompleksem rekreacyjnym wkracza w decydujący moment. Przy Wspólnej powstanie kompleks, który będzie służyć zarówno uczniom jak i dorosłym mieszkańcom. Już jest bardzo blisko rozpoczęcia budowy.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Ostatnio informowaliśmy, że budowa nowej szkoły w Markach została wstrzymana z powodu reformy edukacji likwidującej gimnazja. Trwały wtedy prace, których zadaniem było przeprojektowanie nowego budynku szkoły do wymogów reformy szkolnictwa, wg której ma powrócić dawny system z ośmioma klasami szkoły podstawowej, bez gimnazjum.

Wczoraj miasto poinformowało o kolejnym etapie powstawania szkoły wraz z kompleksem rekreacyjnym. W unijnym biuletynie ukazało się wstępne ogłoszenie informacyjne w sprawie budowy kompleksu przy ulicy Wspólnej. Poprzedza ono ogłoszenie właściwego przetargu na wybór wykonawcy robót. Ogłoszenie postępowania przetargowego zaplanowano na początek grudnia tego roku. Realizacją przedsięwzięcia zajmą się Mareckie Inwestycje Miejskie.

- Marki są miastem, w którym stale przybywa mieszkańców. Naszą rolą jest zapewnienie im odpowiedniego miejsca edukacji. Pierwotnie przy Wspólnej miało powstać gimnazjum dla 800 dzieci, po niedawnej reformie edukacji przeprojektowaliśmy je na szkołę, do której będzie uczęszczać nawet 1200 młodych obywateli naszego miasta – informuje Jacek Orych, burmistrz Marek.

Kompleks ma być nie tylko szkołą, ale po godzinach lekcyjnych również miejscem spotkań mieszkańców. Przy Wspólnej będzie można m.in. popływać, uczestniczyć w zawodach sportowych, wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych. Świadczą o tym dokumenty projektowe. W skład kompleksu wejdą m.in.:

- trzykondygnacyjny budynek, w którym znajdą się pomieszczenia edukacyjne, część żywieniowa, biblioteka, świetlice i szatnie;

- budynek rekreacyjno-sportowy, w którym zlokalizowane zostały kompleks basenowy, hala sportowa z widownią, sala sportów walki, fitness i siłownia, a także sala widowiskowa;

- zewnętrzne obiekty sportowe: boisko wielofunkcyjne i pełnowymiarowe boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią, nawodnieniem, oświetleniem i elementami lekkoatletycznymi;

- miasteczko ruchu drogowego.

- Ostatnie miesiące poświęciliśmy na przygotowanie dokumentacji uwzględniającej najnowsze osiągnięcia techniki. Staramy się, by kompleks był jak najbardziej efektywny energetycznie. Zastosujemy nowoczesne rozwiązania, która pozwolą na zmniejszenie zużycia pierwotnej energii, dzięki czemu eksploatacja będzie dużo tańsza niż tradycyjnego obiektu. Będą to budynki pasywne korzystające z odnawialnych źródeł energii m.in. paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła, kogeneracji, które staną się wzorem  dla innych obiektów edukacyjnych w Polsce – podkreśla Kamil Wieczorek, prezes Mareckich Inwestycji Miejskich.

Obecnie przy Wspólnej toczą się prace przygotowawcze. Budowana jest stacja transformatorowa oraz przebudowywana linia energetyczna, która kolidowała z przyszłą inwestycją.

Źródło: marki.pl

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Wtorek
Czerwiec 2018
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Gerwazego, Protazego, Sylwii

REKLAMA