REKLAMA

Salini dostało ultimatum: Obwodnica Marek ma być gotowa do 15 grudnia, albo zrywamy umowę

Miasto

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa postawiło ultimatum firmie Salini, wykonawcy jednego z fragmentów obwodnicy Marek: Jeśli do 15 grudnia br. kierowcy nie będą mogli pojechać tą drogą to będą wyciągnięte konsekwencje. Możliwe jest nawet zerwanie kontraktu.

REKLAMA

Jak informuje rynekinfrastruktury.pl, z wykonawcą przeprowadzono twarde rozmowy. Rzecznik Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa Szymon Huptyś informuje, że „Nie możemy się dawać w nieskończoność zwodzić. Sytuacja jest trudna w szczególności ze względu na to, że drugi odcinek, realizowany przez firmę Astaldi, jest już przejezdny”.

Resort zaznacza, że chce uniknąć ostatecznego rozwiązania, ale jeśli wykonawca nie doprowadzi infrastruktury do stanu używalności do 15 grudnia 2017 roku, wyciągnięte zostaną poważne konsekwencje. Niewykluczone nawet, że kontrakt, podpisany w listopadzie 2014 roku, zostanie zerwany.

Jan Krynicki, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że „Jeśli doszłoby do tak poważnych kroków jak rozwiązanie umowy to postaramy się zrobić wszystko, żeby dokończyć prace jak najszybciej.

- Jestem po rozmowie z kierownictwem mazowieckiej GDDKiA. Ostateczna decyzja o zerwaniu umowy z Salini zapadnie w piątek. Generalna Dyrekcja zapewnia, że na głównym szlaku nie zostało dużo robót. Jej kierownictwo zakłada, że jeśli nie załamie się gwałtownie pogoda, drogowcy zrobią wszystko, żeby przejezdność obwodnicy Marek była jeszcze w tym roku. Oby, bo uciążliwość dla mieszkańców wynikająca z zakorkowania miasta jest coraz trudniejsza do wytrzymania - informuje na swoim profilu FB burmistrz Marek, Jacek Orych.

Pierwszym oficjalnym terminem oddania obwodnicy Marek do użytku był lipiec. Następnie wykonawcy zadeklarowali, że będą gotowi z inwestycją na drugą połowę sierpnia. Potem przeprowadzone miały być procedury związane z odbiorami robót, po których powinno być możliwe puszczenie ruchu. Jednak jeszcze w sierpniu ustalono ostateczny termin na 19 października, a w optymistycznej wersji planowano puścić ruch bez rozjazdów we wrześniu. Później był kolejny termin - 28 października, który także nie został dotrzymany. – Najprawdopodobniej obwodnica zostanie oddana do użytku w drugiej połowie listopada – mówiła pod koniec października Małgorzata Tarnowska z GDDKiA. Ostatni przewidywany termin zakończenia prac związanych z budową Obwodnicy Marek to grudzień, ale i ten może jeszcze ulec zmianie. Problemy finansowe Salini to problem, który może nie być szybko rozwiązany, więc radykalne kroki wydają się zrozumiałe.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Wtorek
Sierpień 2018
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Alfreda, Maksymiliana, Selmy

REKLAMA