REKLAMA

Budowa drogi rowerowej wzdłuż rzeki Długiej dojdzie do skutku

Miasto

Wrześniowy przetarg na drogę rowerową wzdłuż rzeki Długiej został unieważniony. Kilka dni temu ponownie otwarto oferty. Tym razem cena odpowiadała wymaganiom miasta. Po doniesieniach Gazety Wyborczej o zakazie budowania dróg rowerowych na wałach przeciwpowodziowych, inwestycja stała pod znakiem zapytania. Te problemy już także za nami.

REKLAMA

Wrześniowy przetarg na obficie dofinansowaną przez UE inwestycję łączącą Marki z Zielonką został unieważniony. Wówczas wystartowały w nim cztery firmy. Ich oferty zamykały się w przedziale 2,343 mln zł – 3,092 mln zł. Kosztorys zamawiającego wynosił tymczasem 1,88 mln zł.

W piątek w Urzędzie Miasta Marki otwarto oferty w ponowionym postępowaniu. Tym razem wpłynęło siedem propozycji. Firmy są gotowe wykonać inwestycję za 2,18-3,9 mln zł. Wszystkie udzielają 60-miesięcznego terminu gwarancji i rękojmi. Teraz oferty wykonawców podlegają sprawdzeniu.

Wzdłuż rzeki powstanie droga asfaltowa dla rowerów o szerokości 2 m. Rozpocznie się ona w Parku Briggsów i będzie prowadzić brzegiem w kierunku wschodnim. Od granic naszego miasta dalszą część trasy będzie realizować Zielonka. Ta inwestycja jest owocem współpracy samorządów z naszego powiatu, które wspólnie i skutecznie aplikowały o unijne pieniądze z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT).

Jak informowała Gazeta Wyborcza kilka dni temu, Ministerstwo Środowiska zakazało budowania ścieżek rowerowych na wałach przeciwpowodziowych. Zmiany miały wejść w życie od 1 stycznia 2018 roku. Przez tę decyzję ministra istniało zagrożenie straty dotacji na budowę ścieżek rowerowych na wałach.

Wiceminister środowiska, Mariusz Gajda jednak uspokaja, że inwestycje są niezagrożone: - Urzędy marszałkowskie nadal będą mogły budować ścieżki rowerowe na wałach. Aby kontynuować realizację drogi rowerowej rozpoczętej przed 1 stycznia 2018 r. marszałkowie województw, będą musieli zawrzeć z Wodami Polskimi umowy na dzierżawę korony wału lub jej części na cele związane z budową drogi rowerowej, a także, w dalszej perspektywie, na cele związane z potrzebami zarządzania taką drogą –  informuje biuro prasowe Ministerstwa Środowiska o procedurach dla samorządów chcących budować ścieżki rowerowe na wałach przeciwpowodziowych.

Źródło: marki.pl

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Wtorek
Sierpień 2018
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Alfreda, Maksymiliana, Selmy

REKLAMA