REKLAMA

Debata o bezpieczeństwie w Markach

Miasto

Kolejna w tym roku w powiecie wołomińskim debata społeczna poświęcona poprawie bezpieczeństwa publicznego odbyła się 27 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 w Markach. W debacie udział wzięło kilkadziesiąt osób, a gośćmi specjalnymi byli: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie mł. insp. Leszek Czaplicki, Z-ca Naczelnika WRD KPP Wołomin asp. szt. Marcin Zdunek. Gospodarzami spotkania byli: Komendant Komisariatu Policji w Markach podinsp. Andrzej Oleksiak, z-ca komendanta komisariatu podkom. Mariusz Kawalec-Kajka i Z-ca Burmistrz miasta Marki Zbigniew Zalas.

Galeria zdjęć


REKLAMA

27 listopada w godzinach 17:00-18:30 w Szkole Podstawowej nr 2 w Markach odbyła się kolejna już w tym roku w powiecie wołomińskim debata społeczna, poświęcona poprawie bezpieczeństwa publicznego – „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ”. Przedsięwzięcie to miało na celu między innymi włączenie obywateli w wypracowywanie propozycji rozwiązań zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców w środowisku lokalnym.

Gośćmi specjalnymi, zaproszonymi do udziału w debacie byli: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie mł. insp. Leszek Czaplicki, Z-ca Naczelnika WRD KPP Wołomin asp. szt. Marcin Zdunek. Gospodarzami spotkania byli: Komendant Komisariatu Policji Markach podinsp. Andrzej Oleksiak, z-ca komendanta komisariatu podkom. Mariusz Kawalec-Kajka i Z-ca Burmistrz miasta Marki Zbigniew Zalas.

Wszystkie zaproszone osoby biorące udział w debacie mogły zapoznać się z funkcjonowaniem internetowych aplikacji „MOJA KOMENDA” i „KRAJOWA MAPA BEZPIECZEŃSTWA”.

W debacie w Markach udział wzięło kilkadziesiąt osób pragnących podzielić się swoimi opiniami, sugestiami i problemami związanymi z bezpieczeństwem. Mieszkańcy miasta Marki mogli dodatkowo spotkać się i porozmawiać ze swoimi dzielnicowymi. Policjanci odpowiadali na pytania zainteresowanych osób, udzielali też porad dotyczących konkretnych spraw z jakimi przyszli do nich mieszkańcy. Oprócz policjantów odpowiedzi na pytania przybyłych na debatę osób, udzielali w zakresie własnych kompetencji Z-ca Burmistrza miasta Marki. Spotkanie, w którym udział brali również starsi mieszkańcy Marek było okazją do przekazania przez komendanta komisariatu w Markach podinspektor Andrzej Oleksiak podstawowych informacji w tym ostrzegających o oszustwach metodą na „wnuczka”, „policjanta” czy też „prokuratora”.

I Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie mł. insp. Leszek Czaplicki podsumował debatę, podkreślił wagę organizacji spotkań ze społeczeństwem. Policjanci kończąc debatę zapewnili, że wszystkie postulaty będą analizować i realizować we wszystkich dziedzinach, które dotyczą działań Policji we współpracy z instytucjami, które mogą również mieć swój udział i wkład w poprawie bezpieczeństwa publicznego.

Źródło: Oficer Prasowy KPP Wołomin – asp. szt. Tomasz Sitek

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Wtorek
Sierpień 2018
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Alfreda, Maksymiliana, Selmy

REKLAMA