Mieszkaniec Marek dokonał obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy (wideo)

Na Sygnale

Wzorcowa postawa obywatela pozwoliła na ujęcie nietrzeźwego kierowcy, który kolejny raz kierował pod wpływem alkoholu. Pijany mężczyzna próbował przekupić osoby, które zgłosiły sprawę na policję. Obywatelskiego zatrzymania dokonał mieszkaniec Marek.

REKLAMA

Pijanego mężczyznę udało się zatrzymać na trasie w kierunku Mińska Mazowieckiego. Kierujący prowadził pojazd "od barierki do barierki", nie był w stanie utrzymać pojazdu na jednym pasie. Świadek zderzenia postanowił zareagować na zaistniałe zagrożenie i zadzwonił pod "112".

 – Wiedziałem co trzeba zrobić w takiej sytuacji i myślę, że każdy odpowiedzialny kierujący powinien takie zachowania w sobie mieć – powiedział świadek zdarzenia portalowi wsensie.pl.

Obywatelskiego zatrzymania dokonał mieszkaniec Marek, którego personaliów nie możemy ujawnić, ze względu na toczącą się sprawę w sądzie.  – Ja wtedy sobie jeszcze nie zdawałem sprawy jakiego kierowcę  zatrzymałem. Okazało się, że kierujący miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdu na kilka lat, właśnie za prowadzenie pod wpływem alkoholu, więc w jego przypadku było to nie pierwsze takie wydarzenie w życiu – relacjonował świadek zdarzenia.

Obywatelskie zatrzymanie pomaga wyeliminować nietrzeźwych kierowców jeżdżących po polskich drogach i jest to przywilej, który każdemu obywatelowi daje art. 243 Kodeksu postępowania karnego. Przestępcę można zatrzymać zarówno na gorącym uczynku, jak i po pościgu, podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Nie reagując na naganne zachowanie dajemy przyzwolenie nietrzeźwym na kierowanie pojazdami.

Zobacz reportaż dotyczący obywatelskiego zatrzymania kierowcy przez mieszkańca Marek, przygotowany przez portal informacyjny wsensie.pl:

Źródło: wsensie.pl

Fot.: screen z filmu

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Niedziela
Maj 2018
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Amandy, Jana, Juliana

REKLAMA