Cztery przetargi jednego dnia: Bema, Czackiego, Hoovera i plac rekreacji przy Sportowej

Miasto

Miasto ogłosiło wczoraj cztery przetargi. Poszukiwani są wykonawcy trzech ulic: Bema, Czackiego i Hoovera oraz – po raz trzeci – placu miejskiego przy Sportowej.

REKLAMA

Plac rekreacji przy ul. Sportowej – do trzech razy sztuka?

Jeszcze w 2015 r. samorządowcy zastanawiali się, o ile oferty będą tańsze od kosztorysu i jak ostra w przetargu będzie rywalizacja między firmami. W 2018 r. sytuacja diametralnie się zmieniła. Brakuje chętnych do wykonania inwestycji. Urzędnicy martwią się, czy w ogóle napłyną oferty i czy bardzo będą przekraczać kosztorysy. Upór w przypadku przetargu na Lisią i drogę wzdłuż rzeki Długiej opłacił się. Za drugim razem pojawiły się oferty niemal zgodne z kosztorysem. Powtórzenie przetargu na Główną i przyległe ulice też zaowocowało tańszą ofertą niż w pierwszym postępowaniu (choć droższą niż w kosztorysie).

Dwa podejścia do inwestycji przy Sportowej były nieskuteczne. Do pierwszego przetargu nie stanęła żadna firma. W drugim przetargu uczestniczyła tylko jedna firma – jednak jej wycena była nie do zaakceptowania przez samorząd. Miasto podjęło trzecią próbę – wydłużając czas realizacji sportowo-rekreacyjnej inwestycji do 31 sierpnia tego roku.

Przedsięwzięcie przy ul. Sportowej to wspólna inicjatywa mieszkańców, miasta oraz Wodociągu Mareckiego. Jeśli uda się tym razem wyłonić wykonawcę, przy Sportowej powstanie miejsce spotkań dla dzieci i dorosłych. W jego skład wejdą:

- plac wodnych atrakcji dla dzieci

- siłownia plenerowa

- plac ćwiczeń dla dorosłych

- park linowy dla dzieci w wieku 3-13 lat o małym stopniu trudności

- alejki: spacerowa oraz dla rolkarzy/rowerzystów;

- miejsce pod sezonową gastronomię;

- toaleta publiczna;

Na oferty wykonawców czekamy do 19 lutego.

Przetarg na ul. Hoovera

Sąsiadująca z Bandurskiego ulica Hoovera w tym roku powinna zmienić się nie do poznania. 31 stycznia miasto ogłosiło przetarg na kompleksową modernizację tej drogi. Projekt przygotowała spółka Mareckie Inwestycje Miejskie.

Ul. Hoovera będzie mieć charakter dojazdowy (klasa D). Nawierzchnia ulicy zostanie ułożona z kostki brukowej. Zanim do tego dojdzie, wyłoniony w przetargu wykonawca zrealizuje prace kanalizacyjne. Przede wszystkim zostanie zbudowane odwodnienie tej drogi, ponadto uzupełnione przyłącza sanitarne i wodociągowe. Na Hoovera zabłysną także latarnie.

Warunkiem jest oczywiście rozstrzygnięcie przetargu. Na oferty  potencjalnych wykonawców miasto będzie czekać do 16 lutego. O wyborze zwycięzcy zdecydują dwa czynniki: cena oraz okres gwarancji i rękojmi.

Wykonawca ul. Czackiego poszukiwany

W ciągu ostatnich 3 lat, w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 1 wyremontowano już ulice: Głowackiego, Równą, Staszica i Kołłątaja. W tym roku asfaltową nawierzchnię powinna otrzymać także ulica Czackiego. W środę (31 stycznia) ogłoszono przetarg na jej przebudowę. Oprócz twardej nawierzchni ulica zostanie odwodniona. Projekty wykonała spółka Mareckie Inwestycje Miejskie.

Na oferty wykonawców miasto będzie czekać do 15 lutego. O wyborze zwycięzcy zdecydują dwa kryteria: cena oraz gwarancja i rękojmia.

Przetarg na budowę ul. Bema

W ubiegłym roku przeprowadzono modernizację ulicy Równej. W tym roku planowane jest zrealizowanie prac w sąsiedniej ulicy - Bema. W środę (31 stycznia) ogłoszono przetarg na modernizację tej drogi. Przewidywane są m.in. budowa kanalizacji deszczowej (woda będzie odprowadzana do studni chłonnych) oraz nowej nawierzchni. Droga będzie mieć 5 m szerokości i zostanie ułożona z kostki brukowej. Ponadto miasto przewiduje przebudowę zjazdów, dojść do posesji, plac do zawracania pojazdów osobowych oraz odtworzenie zieleni po zakończeniu robót budowlanych. Prace projektowe zrealizowała spółka Mareckie Inwestycje Miejskie.

Na oferty wykonawców miasto czeka do 15 lutego. O wyborze zwycięzcy przetargu zdecydują dwa czynniki: cena oraz okres gwarancji i rękojmi.

Źródło: marki.pl

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Niedziela
Maj 2018
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Amandy, Jana, Juliana

REKLAMA