Miasta jednoczą się w walce o wygłuszenie akustyczne obwodnicy Marek

Miasto

Wieloletnie oczekiwanie na obwodnicę zakończyło się sukcesem. Marki omijają tiry i miasto przestało być wiecznie zakorkowane. Jednak od początku było wiadomo, że postawione zgodnie z przepisami ekrany akustyczne będą niewystarczająco chronić przed hałasem. Marki, Zielonka, Kobyłka i Radzymin jednoczą się w walce o lepsze wygłuszenie akustyczne obwodnicy Marek.

REKLAMA

Niedawno informowaliśmy o wniosku Rady Miasta Marki, złożonemu do władz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie wykonania badań poziomu hałasu przy obwodnicy Marek. Jest to pierwszy krok w kierunku wykonania zapowiadanej przez GDDKiA analizy porealizacyjnej inwestycji.

Problem niewystarczającego wygłuszenia obwodnicy Marek dotyczy kilku tysięcy mieszkańców Marek, Zielonki, Kobyłki i Radzymina. Władze tych gmin spotkały się kilka dni temu, by uzgodnić rozpoczęcie skoordynowanych działań w tej sprawie. Mieszkańcy twierdzą, że po uruchomieniu trasy S8, hałas jest bardzo dokuczliwy, porównywalny do zamieszkiwania w sąsiedztwie lotniska czy torów kolejowych. Odczuwalne są także drgania i zapylenie, szczególnie w miejscach, które nie zostały wyposażone w żadne ekrany akustyczne.

Sąsiedzi obwodnicy Marek zebrali już kilkaset podpisów pod wnioskiem o przebudowę ekranów i budowę ich tam, gdzie ich nie ma. Petycja trafi do GDDKiA. Podpisy pod wspólnym wnioskiem do inwestora zbierają też samorządowcy Marek, Kobyłki, Zielonki i Radzymina. Mieszkańcy grożą, że następnym krokiem ma być protest i wyjście na obwodnicę.

W czwartek 8 lutego 2018 r. o godz. 18.00 w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Powstańców w Zielonce odbędzie się spotkanie, w którym uczestniczyć będą przedstawiciele oddziału warszawskiego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Źródło: wiesci.com.pl

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Niedziela
Maj 2018
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Amandy, Jana, Juliana

REKLAMA