Wodociąg rozbudowuje się: powstanie druga stacja uzdatniania wody

Miasto

Pod względem przyrostu liczby mieszkańców Marki są w ścisłej czołówce w Polsce. Wielokrotnie informowaliśmy o tym, jak wiele inwestycji w infrastrukturę edukacyjną musi być wykonanych z powodu dynamiki przyrostu demograficznego. Jednak na tym nie koniec. Miasto musi rozbudowywać wodociąg i to nie tylko w przyłącza. Potrzebna jest druga stacja uzdatniania wody, dziś podpisano umowę na wybudowanie jej.

REKLAMA

Statystyki są nieubłagane: W 2000 r. – 0,3 mln, w 2010 – 0,97 mln, a w 2017 – prawie 1,46 mln m. sześc – tyle wody trafiło do mareckich domów i miejsc pracy z Wodociągu Mareckiego. Dynamika tych 18 lat to ponad 380 proc. To jeden z najlepszych dowodów na to, jak szybko rozwija się miasto – zarówno pod względem demograficznym jak i infrastruktury wodociągowej.

Do tej pory za dostawy na teren całego miasta odpowiadała stacja uzdatniania wody przy ul. Żeromskiego. Jej możliwości obsługi całego miasta powoli się wyczerpują, latem są wykorzystywane niemal w 100 proc. Dlatego Wodociąg Marecki podpisał umowę na budowę drugiej stacji uzdatniania wody. Powstanie na terenie Czarnej Strugi – przy ul. Spacerowej. Już w przyszłym roku powinny ruszyć dostawy z tego źródła.

- Ta inwestycja jest absolutnie niezbędna – podkreśla Kajetan Paweł Specjalski.

Przetarg na wykonanie przedsięwzięcia wygrało konsorcjum firm: Husar Budownictwo Inżynieryjne oraz Krevox Europejskie Centrum Ekologiczne. Koszt robót (wraz z budową połączenia SUW z miejską siecią wodociągową) wyniesie niemal 16,3 mln zł brutto. W piątek, 9 lutego, została podpisana umowa w tej sprawie.

- Ta kadencja upływa pod znakiem rosnących inwestycji. Miasto intensyfikuje nakłady na edukację i infrastrukturę. Wodociąg Marecki, który w poprzednich latach zbudował sieć kanalizacji sanitarnej, teraz zadba o zabezpieczenie odpowiedniego poziomu dostaw wody. To ważne w kontekście demograficznego rozwoju naszego miasta – mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.

- Dzięki realizacji tej inwestycji zwiększy się także bezpieczeństwo dostaw. Gdyby doszło do awarii SUW, wówczas ciężar zaopatrzenia miasta weźmie na siebie drugi obiekt – dodaje Kajetan Paweł Specjalski. Prace mają zostać zrealizowane w ciągu 14 miesięcy.

Źródło: FB.com

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Niedziela
Maj 2018
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Amandy, Jana, Juliana

REKLAMA