REKLAMA

"Nowy" wartburg podarowany Bogdanowi Różyckiemu. On chciałby starszego

Miasto

Ponad 50-letni wartburg kontrowersyjnego mareckiego fanatyka tej marki jest już w nienajlepszym stanie technicznym. Wielu mieszkańców Marek nie może wyjść z podziwu, jak ten pojazd przechodzi badania techniczne. Padają też głosy o tworzeniu zagrożenia na drodze przez samochód, który wygląda na niesprawny. Fani popularnego „Gargamela” postanowili rozwiązać ten problem, kupując wartburga w znacznie lepszym stanie technicznym i przekazując go panu Bogdanowi Różyckiemu. Jaki jest finał tej akcji?

REKLAMA

O Fundacji HarryTatywnej można przeczytać, że jej celem jest pomaganie ludziom. „Życie stawia przed nami wyzwania, którym często nie potrafimy podołać, dlatego ważne jest żeby działać wspólnie na rzecz innych. Chyba każdy z nas przekonał się, że dobro wraca” – informuje strona fundacji, która postanowiła pomóc Bogdanowi Różyckiemu w realizacji swojej pasji zamiłowania do wartburgów, a jednocześnie zadbać o bezpieczeństwo samych pasażerów i innych uczestników dróg. Fundacja sprezentowała wartburga panu Bogdanowi. Pojazd, choć nie jest w stanie kolekcjonerskim to na pewno można powiedzieć, że jest w stanie dobrym. Aby jednak można było kogoś obdarować, potrzebna jest wola drugiej strony, aby dar przyjąć. I tu zaczęły się problemy. Inicjatorzy akcji zamiany rozpadającego się wartburga na „nowego” wielokrotnie próbowali przekonać Bogdana Różyckiego, aby przyjął prezent. Ten jednak nie jest zainteresowany.  - Chciałbym starszego – odpowiada popularny „Gargamel”. – Ja będę tym jeździł, przyzwyczaiłem się, nie przeszkadzało mi – dodaje. Film z kolejnej próby przekazania wartburga można obejrzeć tutaj.

A jak prezentował się wiekowy wartburg w 2014 roku? Zobacz reportaż wideo:

Dla Bogdana Różyckiego ten stary wartburg ma wartość sentymentalną. Jest to samochód, który został uwieczniony w filmie dokumentalnym „Najbrzydszy Samochód Świata”. Na Krakowskim Festiwalu Filmowym film zdobył Złotego Lajkonika, a w listopadzie miał swoją premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Amsterdamie. Film Grzegorza Szczepaniaka wziął udział w konkursie filmów średniometrażowych, a w kategorii, do której zakwalifikowano "Najbrzydszy Samochód Świata" był to jedyny polski film.

Pasja pana Bogdana jest także inspiracją dla internautów. Satyrycznie przedstawiona reklama dość szczegółowo przedstawia wygląd wartburga, do którego pan Bogdan tak się przywiązał. Sami oceńcie czy pan Bogdan powinien się pozbyć najbrzydszego samochodu świata?

 

 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Wtorek
Czerwiec 2018
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Gerwazego, Protazego, Sylwii

REKLAMA