REKLAMA

Dotacje na wymianę pieców ruszają 12 marca

Miasto

Miasto zdecydowało się na dofinansowanie wymiany pieców węglowych na gazowe. Wnioski można składać od 12 marca 2018 roku. Dopłata może wynosić nawet 8 tys. zł brutto dla budynku mieszkalnego.

REKLAMA

23 lutego 2018 roku została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego Uchwała Rady Miasta Marki w sprawie przyjęcia regulaminu udzielania dotacji celowej z budżetu Gminy Miasto Marki na dofinansowanie zadania polegającego na ograniczeniu emisji zanieczyszczeń poprzez trwałą zmianę istniejącego systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym w budynkach mieszkalnych zlokalizowanych na terenie Gminy Miasto Marki

Wnioskodawca ubiegający się o dotację zobowiązany jest do złożenia kompletnego wniosku o dotację wraz ze wszystkimi wymaganymi dokumentami określonymi we wniosku. Wniosek należy złożyć przed zakupem i wymianą istniejącego systemu ogrzewania, wskazując planowany typ urządzenia. Szczegół przyznawania dotacji można znaleźć w regulaminie.

Wysokość dotacji celowej wynosić będzie maksymalnie 75% kosztów kwalifikowanych inwestycji, jednak nie więcej niż 8.000,00 zł brutto dla budynku mieszkalnego.

Dotacja obejmie wyłącznie trwałą zmianę istniejącego systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym (w szczególności: węgiel, koks miał, ekogroszek) na ekologiczny: ogrzewanie gazowe, ogrzewanie elektryczne, ogrzewanie olejowe.

Przyznawanie dotacji będzie działać na zasadzie „kto pierwszy ten lepszy”. Wnioski będą rozpatrywane według kolejności ich złożenia, w miarę posiadanych środków finansowych przewidzianych na ten cel. W przypadku wyczerpania się środków finansowych przeznaczonych na dotacje celowe na zadania służące ochronie powietrza w danym roku kalendarzowym, złożone wnioski zostaną rozpatrzone negatywnie. Nie wyklucza to możliwości ubiegania się przez Wnioskodawcę o przyznanie dotacji w kolejnym roku,

Źródło: marki.pl

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Wtorek
Czerwiec 2018
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Gerwazego, Protazego, Sylwii

REKLAMA