REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wystartował Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Marki - Monte Cassino 2015

Turystyka

Końcówkę sierpnia motocykliści wybrali sobie na rajdy motocyklowe. Informowaliśmy już, że Rajd Katyński przejeżdżał przez Marki, tym razem warto nadmienić, że z Marek wystartował Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Marki - Monte Cassino 2015.

REKLAMA

Jak informują sami uczestnicy rajdu, wystartował on z potrzeby serca oraz z szacunku dla żołnierzy walczących w 1944 r. pod Monte Cassino. - Zdecydowaliśmy się grupą motocyklistów złożyć hołd poległym tam bohaterom. Z uwagi na to, iż Markowianie też brali czynny udział w bitwie, dodatkowo utwierdziło mnie to w przekonaniu, że trzeba im za to podziękować zapalając znicze i składając wieńce na grobach poległych – mówi Dariusz Chmielewski. W przedsięwzięciu zdecydował się również wziąć udział pan Burmistrz Jacek Orych, obejmując Rajd Motocyklowy Marki - Monte Cassino 2015 Honorowym Patronatem.

Rajd Motocyklowy, który w tym roku wystartował 22 sierpnia, zakończy się 1 września. Rajd jest też zwiastunem i przetarciem szlaku corocznego Rajdu, który rozpocznie się w dniach 12-22 maja każdego roku, tak aby docelowo spotkać się na uroczystościach w rocznicę bitwy 18 maja.

Wraz z Dariuszem Chmielewskim, rodowitym mieszkańcem Marek, wyruszyło jeszcze 10 innych motocyklistów oraz 17 letnia Klaudia Chmielewska, córka Dariusza Chmielewskiego. Tegoroczny Rajd jest zwiadem taktycznym, w celu ustalenia optymalnych wariantów trasy dla planowanego na przyszły rok "I Motocyklowego Rajdu Marki - Monte Cassino".

Na 1 września br. zaplanowany jest powrót z Włoch. Motocykliści mają do pokonania trasę przeszło 4 tys. km. Na wzgórzu Monte Cassino nasi mieszkańcy złożą wieńce, zapalą znicze i zatwierdzą w specjalnie do tego przygotowanym miejscu flagę Polski oraz flagę - herb Marek.

Dariusz Chmielewski był uczestnikiem ubiegłorocznego XIV Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego.

 

Źródło: Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Wtorek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Estery, Kiry, Rudolfa

REKLAMA