REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Szkoła Podstawowa nr 3 ma najlepszych "HydroAsów z Markowej Klasy" (wideo)

Nauka

W konkursie „HydroAsy z Markowej Klasy” najlepszą marecką szkołą okazała się Szkoła Podstawowa nr 3. Droga do zwycięstwa nie była jednak łatwa. Nauczyciele i uczniowie mareckich szkół podstawowych wykazali się zaangażowaniem, pracowitością i kreatywnością. Ale najważniejsza była nauka przez zabawę.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Sobota, 10 czerwca. Wczesne godziny popołudniowe. Stadion przy Wspólnej tętni życiem – mieszkańcy świętują 50-lecie nadania praw miejskich.  Za chwilę na scenie pojawi się ekipa Wodociągu Mareckiego. Paweł Kajetan Specjalski, dyrektor zarządu, wręczy nagrody w konkursie HydroAsy z Markowej Klasy. Promowaliśmy w nim picie wody z kranu, naszej Markowej Wody, wydobywanej głęboko ze źródeł czwartorzędowych. Jeszcze chwila niepewności i podamy werdykt, na który pod sceną czekają uczniowie, ich rodzice i nauczyciele.

Pięciosoobowe jury miało twardy orzech do zgryzienia. Która lekcja była najlepsza? Kto był najaktywniejszy? Kto najlepiej zrealizował zapisy konspektu? W dwuetapowym konkursie odpowiedzi na to pytanie odpowiedzi szukali Anna Sołoninko, Paulina Borzecka, Paweł Pniewski, Kamil Wierzbowski i Tadeusz Markiewicz. Najpierw nauczyciele przygotowywali konspekt lekcji. Na adres Wodociągu przysłano aż sześć prac. Z nich jury musiało wybrać trzy najlepsze. Do drugiego, finałowego etapu konkursu przystąpiły trzy klasy: trzecioklasiści ze szkół podstawowych: nr 3 (nauczycielka Katarzyna Grygolec) oraz nr 4 (Marzena Paczuska) oraz szóstoklasiści ze szkoły podstawowej nr 2 (Monika Hasulak, Monika Żaczek).

Zobacz reportaż wideo dotyczący rozstrzygnięcia konkursu:

- Obejrzeliśmy świetne lekcje. Widać było ogromne zaangażowanie nauczycieli i uczniów oraz kreatywne podejście do tematu. We wszystkich trzech szkołach spotkaliśmy HydroAsy z Markowej Klasy. Z przyjemnością wybraliśmy najlepszą z najlepszych klas – mówi Anna Sołoninko z Wodociągu Mareckiego.

Na trzecim miejscu znalazła się klasa trzecia ze Szkoły Podstawowej nr 4. Drugie miejsce przypadło szóstoklasistom z Dwójki. Jury najwyżej oceniło pracę nauczyciela i uczniów z „Trójki”.

„Świetne relacje nauczyciela z uczniami, uniwersalny konspekt, który może być realizowany w każdej grupie wiekowej, pobudzanie kreatywności poprzez zadania, dzięki którym żaden uczeń nie nudził się na lekcji”- to tylko część opinii, które w dyskusji, po obejrzeniu lekcji przy Pomnikowej, wygłosili jurorzy.

- Dziękujemy, że ekipa z Trójki tak licznie przyszła na stadion miejski. Nagrodą dla zwycięzców był profesjonalny sprzęt do zabaw ruchowych. Po wakacjach uczniowie będą mogli zwiedzić naszą stację uzdatniania wody, dzięki czemu dowiedzą się skąd się bierze Markowa Woda. Z ich udziałem powstanie także film promocyjny – dodaje Anna Sołoninko.

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

9
Czwartek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Hieronima, Palomy, Weroniki

REKLAMA