REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Bezpieczne dziecko na rowerze - akcja policji i mareckiego ratusza (zdjęcia)

Nauka

Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci - pewnie znacie to powiedzenie. Dobrze opisuje akcję, która została zorganizowana w poniedziałek pod dwoma mareckimi szkołami. Chodzi o dzieci, które dojeżdżają na lekcje na rowerze. Przy Szkolnej i Wczasowej mogły one spotkać policyjny patrol i Pawła Paczka, koordynatora Mobilnego Miasteczka Ruchu Drogowego, którzy tłumaczyli, jak bezpiecznie poruszać się na dwóch kółkach i sprawdzali stan techniczny jednośladu (światła, hamulce, dzwonek).

Galeria zdjęć


REKLAMA

- Ten projekt ma charakter kontrolny i profilaktyczny. Niestety, część osób nie przestrzega przepisów – mówi Paweł Paczek.

Do grzechów młodych rowerzystów należy m.in. pokonywanie przejść dla pieszych (tam, gdzie nie ma drogi rowerowej) na rowerze. Do grzechów opiekunów, wypuszczanie dzieci poniżej 10 roku życia na samodzielną jazdę do szkoły

- Część dzieci jeździ bez kasków oraz odblasków. Tłumaczymy, że są to elementy niezbędne dla ich bezpieczeństwa. Akcja wzbudziła ogromne zainteresowanie i rodzice jej przyklaskiwali. Dzieciom, które nas wysłuchały, wręczaliśmy pamiątkowe smycze, odblaski i bidony – tłumaczy Paweł Paczek.

W tym miesiącu takie patrole spotkacie pod innymi mareckimi szkołami. Kiedy? Niespodzianka….

Źródło: marki.pl

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

9
Czwartek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Hieronima, Palomy, Weroniki

REKLAMA