REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Sukces mareckich Badaczy Wody (wideo)

Nauka

To był intensywny rok dla prawie 40 zespołów Badaczy Wody, którzy zaangażowali siebie i społeczności szkolne w aktywności badawcze, zmiany nawyków i działania promocyjne dotyczące wody. Wczoraj mareccy Badacze Wody wzięli udział w gali finałowej projektu Badacze Wody, która odbyła się w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

REKLAMA

Jedenaście szkół zdecydowało się przedstawić swoje doświadczenia w formie Festiwalu Wody. To właśnie spośród tych szkół fundacja wybrała pięć najbardziej aktywnych, które zostały zaproszone na galę krajową do Warszawy. We wrześniu zaproszone drużyny badaczy rywalizowały o tytuł krajowego Mistrza Badacza Wody i nominację do finału międzynarodowego.

Kryteriami wyboru laureatów, oprócz przeprowadzonego festiwalu, były punkty zgromadzone przez cały rok programu, wypełnione przez uczniów ankiety na temat nawyków wodnych, wykonane liczne wyzwania, jakość i liczba wiadomości na blogu, oddziaływanie na społeczność i środowisko - liczba osób do których dotarli i zaangażowali oraz ilość zaoszczędzonej wody, a także wartości - opisywane w sprawozdaniach z realizacji wyzwań i zebrane w postaci serc na tablicy wyników.

Krajowymi laureatami Badaczami Wody w 2017 zostały następujące szkoły: Szkoła Podstawowa Nr 2 w Markach, Zespół Szkół w Palikówce, Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Pionkach, Gimnazjum Nr 1 w Sochaczewie, Publiczne Gimnazjum im. Johannesa Nuciusa w Jemielnicy.

Jak informują na swojej stronie Badacze Wody „Wygraliśmy tegoroczną edycję projektu Badacz Wody w naszym kraju”. Mareccy „Polish Drops” wykonali także film o tym jak bardzo potrzebujemy żyć w czystym środowisku. Podsumowali w nim cały rok intensywnej pracy w projekcie:

Źródło: Szkoła Podstawowa nr 2 w Markach

Fot.: FB.com/polishdropsSP2marki

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

9
Czwartek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Hieronima, Palomy, Weroniki

REKLAMA