REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Spotkanie z Klaudią Jaissle było jak Światowy Dzień Poezji w Markach

Kultura

Gościem Biblioteki Publicznej Miasta Marki była Klaudia Jaissle, poetka, która urodziła się i wychowała w Markach. W wypełnionej po brzegi bibliotece, wiersze czytała Agnieszka Lużyńska, a komentowała sama poetka opowiadając o okolicznościach w jakich powstawały.

REKLAMA

Klaudia Jaissle to poetka, która urodziła się i wychowała w Markach, mieszka w Dusseldorfie, a swoje wiersze prezentowała już na spotkaniach w Niemczech i we Włoszech, w czasie Światowych Dni Poezji w Warszawie i VII Festiwalu Poezji Słowiańskiej. Klaudia Natalia Jaissle (rocznik 1982) jest autorką trzech zbiorów poezji tłumaczonych na język niemiecki, francuski i włoski.: "Krople& Pomiędzy", "Widok" i "Paleta barw".

W świat poezji Klaudii Jaissle wprowadził zgromadzonych gości Aleksander Nawrocki - poeta, krytyk, tłumacz i wydawca, od 1992 roku właściciel wydawnictwa IBIS, redaktor naczelny miesięcznika "POEZJA dzisiaj", organizator Światowych Dni Poezji pod patronatem UNESCO i Festiwalu Poezji Słowiańskiej.

Zasłuchanym uczestnikom spotkania, wiersze czytała Agnieszka Lużyńska, a komentowała sama poetka opowiadając o okolicznościach w jakich powstawały - tych wewnętrznych, ale też tych na zewnątrz - przyrodą, ludźmi, zwierzętami. Poetycki dialog między Paniami wprowadził słuchaczy w świat magiczny - świat ciszy, zachwytu, podróży, pejzaży znad polskiego morza i upalnego włoskiego południa, wspomnień, tęsknoty za najbliższymi.

Ks. Jose David Albeza Asencio w komentarzu do zbioru „WidoK" napisał: „Dla poetów każda sytuacja życiowa może stać się źródłem inspiracji, nawet ta najmniej oczekiwana. Trudno tego nie dostrzec w dziele Klaudii Jaissle, która ubiera swoje myśli w konkretne, a zarazem bardzo osobiste słowa..."

Dostrzegli to również obecni na spotkaniu. Klaudia Jaissle zauroczyła publiczność otwartością, skromnością, ciekawością świata, wrażliwością, ale też mnogością talentów.

Jest również autorką prac plastycznych – „koralikowych" obrazów, które również uczestnicy spotkania mogli podziwiać.

Źródło: Fb.com/BibliotekaPublicznaMarki/

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Piątek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Michaliny, Michała, Piotra

REKLAMA