AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Rozbój i kradzież w sklepie, napaść i znieważenie funkcjonariuszy. Sprawcom grozi do 12 lat

Na Sygnale

Ekspedientka sklepu spożywczego zgłosiła w komisariacie w Markach fakt dokonania na jej osobie rozboju i kradzieży 5 butelek wódki. Kilka godzin po przyjęciu od poszkodowanej zawiadomienia, wracający po służbie policjant miejscowej jednostki Policji zauważył podejrzewanego o ten czyn mężczyznę. 35-latek został zatrzymany. Podczas legitymowania, będąca z zatrzymanym mężczyzną kobieta, próbowała go uwolnić, szarpiąc za mundury policjantów i używając wobec nich słów wulgarnych. Para będąca pod wyraźnym wpływem alkoholu trafiła do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu Adam I. usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa rozbójniczego, 30-letnia Magdalena K. czynnej napaści, znieważenia oraz zmuszania do określonego zachowania funkcjonariusza publicznego.

REKLAMA

Kilka dni temu w godzinach południowych ekspedientka sklepu spożywczego zgłosiła w komisariacie w Markach zawiadomienie dotyczące rozboju na jej osobie, do jakiego miało dojść dzień wcześniej w godzinach wieczornych w placówce handlowej.  Według jej relacji do sklepu wszedł mężczyzna, który wziął z półki 5 butelek wódki, po czym ją odepchnął i wyszedł nie płacąc za towar. Straty poniesione w tym przypadku zostały oszacowane na kwotę około 140 złotych.

Dwie godziny po przyjęciu zawiadomienia od pokrzywdzonej, wracający po służbie funkcjonariusz miejscowej jednostki Policji zauważył mężczyznę podejrzewanego o ten czyn. Funkcjonariusz powiadomił o tym dyżurnego, który skierował na miejsce patrol. Policjanci już po chwili przystąpili do zatrzymania  mężczyzny. Podczas doprowadzenia podejrzanego do radiowozu, towarzysząca mu kobieta zaczęła odciągać go od funkcjonariuszy, szarpiąc przy tym za ich mundury, używając wobec nich słów wulgarnych oraz krzycząc do mundurowych aby go zostawili. Z uwagi na fakt, że kobieta nie reagowała na polecenia policjantów do zachowania zgodnego z prawem, oraz była podobnie jak zatrzymywany mężczyzna pod wyraźnym wpływem alkoholu, również została zatrzymana.

35-latek i 30-latka trafili do policyjnej celi. Badanie stanu trzeźwości wykazało u Adama I. ponad 1,4 promila,  Magdaleny K. blisko 2 promile alkoholu w organizmie.  Po wytrzeźwieniu oboje zostali przesłuchani, a zebrany przez policjantów materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu popełnienia przestępstwa rozbójniczego, kobiecie  czynnej napaści, znieważenia oraz  zmuszania do określonego zachowania funkcjonariusza publicznego.

Adamowi I. może teraz  grozić kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności, Magdalenie K. kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Wołomin/ts

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Piątek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Michaliny, Michała, Piotra

REKLAMA