REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Rekrutacja do przedszkoli na rok 2018/2019

Nauka

Już wkrótce rozpocznie się rekrutacja do przedszkoli dla dzieci zamieszkujących Marki. Przygotowane zostaną miejsca dla dzieci w przedszkolach samorządowych, w przedszkolach publicznych prowadzonych przez osoby fizyczne, a także w placówkach niepublicznych wyłonionych w drodze konkursu, z których przedszkolaki będą korzystać dokładanie na takich samych zasadach, jak w przypadku placówek samorządowych.

REKLAMA

Kontynuacja

Dzieci z roczników 2012, 2013, 2014 i 2015, które już korzystają z edukacji przedszkolnej w placówce publicznej lub w przedszkolu konkursowym, mającym umowę na realizację wychowania przedszkolnego na zasadach publicznych, mają zagwarantowane miejsce w tej samej placówce. Te dzieci nie biorą udziału w rekrutacji, jedynie ich rodzice powinni złożyć do 3 kwietnia 2018 r. do godz. 10.00 w przedszkolu, do którego obecnie uczęszcza dziecko, tzw. deklarację kontynuacji.

Rekrutacja

Tak jak w ubiegłym roku rodzice, których dzieci rozpoczynają edukację przedszkolną, będą mogli dokonać rejestracji do przedszkola za pośrednictwem Internetu.

Rodzice dzieci sześcioletnich (rocznik 2012) mają prawo zdecydować, czy ich dziecko w nadchodzącym roku szkolnym będzie korzystało z edukacji przedszkolnej, czy już rozpocznie edukację w klasie pierwszej szkoły podstawowej.

Dzieci sześcioletnie (rocznik 2012), o ile nie zostały  wcześniej zapisane  do żadnego przedszkola, są zobowiązane wziąć udział w rekrutacji w celu spełnienia rocznego obowiązkowego przygotowania przedszkolnego, poprzedzającego rozpoczęcie edukacji w szkole podstawowej.

Dla wszystkich dzieci trzy-, cztero-, pięcio- i sześcioletnich – mieszkańców Miasta Marki, których rodzice są zainteresowani edukacją przedszkolną, burmistrz ma obowiązek zagwarantować miejsce w przedszkolu publicznym lub w przedszkolu konkursowym. Jednak decyzja o kolejności zakwalifikowania do konkretnych placówek, będzie podejmowana na podstawie przekazanych przez rodziców informacji o spełnianiu przez rodziny kandydata kryteriów rekrutacji.

W jaki sposób wziąć udział w procesie rekrutacji? Więcej szczegółów na stronie marki.pl w tym artykule.

Źródło: marki.pl

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


rekrutacjaprzedszkolido przedszkoliprzedszkolemarki

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Poniedziałek
Październik 2019
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Alany, Damiana, Liwii

REKLAMA