REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Bilet metropolitarny ma być tańszy, ale nie tak tani jak w I strefie

Kącik Prasowy

Kiedy w Markach już od ponad roku działa pierwsza strefa biletowa, inne miasta podwarszawskie wciąż pracują nad rozwiązaniem obniżającym koszty komunikacji miejskiej. Opracowywany jest nowy rodzaj biletu metropolitalnego, który umożliwi pasażerom aglomeracji warszawskiej dojazdy komunikacją miejską w cenach niewiele wyższych niż koszt biletów długookresowych na I strefę. Propozycja ma być oparta na dopłatach samorządów i ma obejmować także przejazdy koleją, rozwiązując kwestie dodatkowych negocjacji z Kolejami Mazowieckimi.

REKLAMA

Jak zdradził samorząd Sulejówka, w warszawskiej aglomeracji powstać ma bilet metropolitalny, który umożliwi przejazdy mieszkańcom aglomeracji w cenie niewiele większej, niż obecnie wynosi cena biletu na I strefę. Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy, poinformowała o nowych rozwiązaniach podczas spotkania z samorządowcami.

Do tej pory nieco tańsze bilety – dzięki dopłatom gmin – obowiązują tylko w kilku samorządach w ramach oferty Warszawa+. Nowy bilet metropolitalny będzie oparty na zwiększonych dopłatach samorządów.

Jak podaje Sulejówek, cena biletu 30-dniowego, ważnego na I i II strefę, wyniesie 120 zł, natomiast 90-dniowego – 360 zł. Aby pasażerowie mogli skorzystać z tej oferty, wpierw dana gmina musi zdecydować o zabezpieczeniu dodatkowych środków na dopłaty. Karty Metropolitalne będą wydawane na zasadach określonych przez daną gminę, np. po przedstawieniu deklaracji PIT w kwestii miejsca płacenia podatków. Podróżni, którzy nie spełnią warunków, będą nadal mogli kupować obecnie obowiązujące bilety na I i II strefę w dotychczasowych cenach.

Karta Metropolitalna – w przeciwieństwie do rozszerzenia I strefy – rozwiązuje też problem wspólnego biletu na kolej. Nie wiąże się bowiem z koniecznością dodatkowego pokrywania obniżonych wpływów Kolei Mazowieckich z tytułu sprzedaży biletów.

Źródło: transport-publiczny.pl

Redakcja .

Udostępnij:


komunikacja miejskaZTMbilet metropolitarnymetropolia warszawskaaglomeracjaI strefapierwsza strefaMarki

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Wtorek
Lipiec 2019
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Sławy, Sławosza, Żżelisławy

REKLAMA