REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Pierwsze wyniki badań natężenia hałasu przy obwodnicy Marek

Miasto

Niedawno informowaliśmy, że w najbliższym czasie GDDKiA planuje przeprowadzić badania akustyczne przy trasie S8. Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska przedstawił wyniki pierwszych badań natężenia hałasu przy obwodnicy Marek. Przeprowadzono je w Zielonce i Radzyminie.

REKLAMA

Wyniki zaprezentowano 4 kwietnia 2018 r. w siedzibie WIOŚ w Warszawie na spotkaniu z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W spotkaniu uczestniczył także burmistrz Zielonki Grzegorz Dudzik.

Wyniki badań nie są zbieżne z subiektywnymi odczuciami mieszkańców. Badania w Radzyminie nie wykazały przekroczenia norm. Natomiast w Zielonce jedno z dwóch badań w nocy wykazało przekroczenie norm o 1,7 db. Jest to przekroczenie niewielkie, ale skutkujące rozpoczęciem procedury o wydanie decyzji o zwiększeniu ochrony od hałasu.

Podobnie jak Marki, miasto Zielonka zleci w najbliższym czasie dodatkowe badania hałasu we własnym zakresie. Zostaną one dołączone do wspólnego wystąpienia gmin do WIOŚ.

W możliwie krótkim terminie WIOŚ przekaże wyniki tych badań do marszałka, który na ich podstawie powinien wydać decyzję nakazującą dobudowanie ekranów. Obecni na spotkaniu przedstawiciele GDDKiA potwierdzili, że po wydaniu przez marszałka decyzji o zwiększeniu ochrony od hałasu, zlecą wykonawcy dobudowanie ekranów.

Choć pierwsze przewidywania odnośnie procedury dobudowania ekranów nie były optymistyczne (ponad 3 lata czekania) to obecnie mowa jest o uzupełnieniu braków jeszcze w tym roku. Należy zastrzec, że do instalacji dodatkowych ekranów jeszcze w tym roku, może dojść tylko pod warunkiem, że nie zostaną wniesione odwołania do decyzji marszałka. Gdyby doszło do odwołań cała procedura znacznie się przeciągnie.

Źródło: zielonka.pl

Redakcja .

Udostępnij:


obwodnicaMarekGDDKiAhałasakustycznebadanieekranyMarkiprotestymieszkańców

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Wtorek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Edwarda, Marleny, Seweryna

REKLAMA