REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

O miłości, tęsknotach i nadziei - recital Moniki Szomko

Kultura

Marecki Ośrodek Kultury zaprasza na recital Moniki Szomko, w którym przedstawi ona znane utwory w swoich interpretacjach. Za akompaniament odpowiadać będzie Wojciech Sanocki.

Galeria zdjęć


REKLAMA

8  kwietnia  godz.  18.00 melomani usłyszą,  jak  intrygująco  można  zaśpiewać z perspektywy „dobrego diabła”. Marecki Ośrodek Kultury zaprosił Monikę Szomko, autorkę recitalu „Dobry we mnie diabeł”. Zapytana na łamach „Dziennika Teatralnego”, odpowiedziała, że „będzie poetycko-muzycznie. Będzie osobiście i kameralnie. Cicho i głośno jednocześnie. Będzie o czymś. O miłości, tęsknotach, nieporozumieniach, nadziei”.

Na scenie MOK artystka zaprezentuje autorski recital w reżyserii Jerzego Głybina. Towarzyszyć jej będzie Wojciech Sanocki, pianista, kompozytor,  aranżer.

„To w jakimś sensie poetycka opowieść o miłości – pogodna i opowiedziana bez poważnego „zadęcia”. Monika Szomko wybrała piosenki znane i „osłuchane” z repertuaru m.in. Katarzyny Groniec, Grzegorza Turnaua i Anity Lipnickiej. Wśród nich tak nieśmiertelne standardy poezji śpiewanej jak „Oczy tej małej” Agnieszki Osieckiej czy „Życie to nie teatr” Edwarda Stachury. Swój recital śpiewa delikatnie, kameralnie, często „wpasowując się” w znany już klimat piosenek. W kilku pokazuje jednak swój własny „pazur” – jak w otwierającej recital „Komediantce” czy piosence „Jeszcze się wszystko da odkręcić”, którą wykonuje w sposób liryczny i żartobliwy zarazem” – napisał w recenzji w „Życiu Bytomskim" Marcin Hałaś.

Na wydarzenie obowiązują wejściówki w cenie 10 zł. Odbiór wejściówek: do 6 kwietnia.

Źródło: MOK

Fot.: monikaszomko.wordpress.com

Redakcja .

Udostępnij:


recitalMoniki SzomkoMOKMarecki Ośrodek Kultury

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Wtorek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Edwarda, Marleny, Seweryna

REKLAMA