REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Światowy Dzień Wody w Markach (wideo)

Miasto

Na Światowy Dzień Wody do Wodociągu Mareckiego przybyło ponad 200 osób. Zwiedzanie stacji uzdatniania, picie markowej wody, zabawy z hasłami, wręczanie nagród - to niektóre atrakcje, jakie czekały na odwiedzających.

REKLAMA

Podczas Światowego Dnia Wody, w Wodociągu Mareckim zaplanowano nie tylko zwiedzanie na co dzień niedostępnej Stacji Uzdatniania Wody, ale także zadania i zabawy z hasłami, które zostały wymyślone przez mieszkańców. Wszystko pod okiem Tuby Marek zostało uwiecznione w poniższym wideo:

22 marca w Światowy Dzień Wody już od godziny 8. pierwsza grupa ze Szkoły Podstawowej nr 2 gotowa była na zwiedzanie. W rolę przewodnika wcielił się Paweł Pakuła, który opowiadał o kolejnych etapach pracy wodociągu. Następnie zwiedzający przeszli  do stacji uzdatniania wody, potem uczniowie oglądali zbiorniki na wodę pitną. Zaskakiwała wielka aktywność młodych ludzi – mimo wczesnej pory. Padały pytania: skąd się bierze woda w Markach, w jaki sposób jest uzdatniana, ile wody mieści się w trzech wielkich zbiornikach przy Żeromskiego, przez ile godzin mogą zasilać miasto, co się dzieje, gdy energetyka wyłączy prąd.

Stałym punktem wycieczki był łyk orzeźwiającej wody prosto z filtra, która nie różni się od tej, którą mamy w kranach.

Po zwiedzaniu był czas na zabawę i konkursy. Pierwsza grupa otrzymała różne literki i to z nich miała ułożyć hasło. Trochę główkowania i gotowe. Na tle zbiorników pojawił się napis „Sekret urody w kropli Markowej Wody”. A uśmiechy i zadowolenie uczestników zarejestrowała kamera. Druga grupa miała już nieco trudniej, bo haseł było więcej i tworzyły „rozsypywankę”. Kolejna grupa, czyli Badacze Wody, miała niełatwe zadanie – trzeba było nie tylko pogłówkować, ale wykazać się fizyczną sprawnością.  Za pomocą głowy, rąk i nóg grupa wspólnie ułożyła część hasła „Markowa Woda”, a zakończyła wspólnym okrzykiem „Pomysłów Doda”.

Po pierwszych trzech grupach 10 minut odpoczynku. Do ekipy dołączył Grzegorz Stańko – drugi przewodnik, który został z gośćmi do końca dnia. Przed nim też było nie lada wyzwanie. Wszystko dlatego, że wodociąg odwiedzały bardzo różne wiekowo grupy – po południu byli przedszkolacy, potem uczniowie szkoły podstawowej (m.in. grupy Wodziaki oraz Płetwale Błękitne), a na samym końcu dorośli. Dla najmłodszych uczestników przygotowano warsztaty plastyczne, podczas których powstały piękne prace.

Finałem czwartkowych spotkań było wręczenie nagród w konkursie „Ubierz wodę w słowa”, ale o tym opowie kolejny reportaż wideo.

Źródło - tekst: Wodociąg Marecki

Redakcja .

Udostępnij:


Światowy Dzień WodyW MarkachMarkiWodociąg Marecki

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Wtorek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Edwarda, Marleny, Seweryna

REKLAMA