REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Sosnowa-Kościuszki do realizacji po trzecim przetargu?

Miasto

Znalezienie wykonawcy przebudowy ciągu ulic Sosnowa-Kościuszki to niełatwe zadanie dla zleceniodawcy. Aż trzy razy był ogłaszany przetarg i za trzecim razem pojawiła się nadzieja na realizację inwestycji. O zamówienie stara się firma IDS-Bud.

REKLAMA

Dziś (6 kwietnia) punktualnie o godz. 12 minął termin składania ofert w przetargu na przebudowę Sosnowej-Kościuszki. To jedna z kluczowych arterii, łączących Aleję Marszałka Piłsudskiego z warszawską Białołęką. Do ratusza wpłynęła jedna oferta. Złożyła ją firma IDS Bud. Firma proponuje, że wykona prace za ponad 15,9 mln zł, udzielając na nie 84-miesięcznej gwarancji.  Zamawiający jest gotów wydać na to zamówienie 15,1 mln zł. Oferta IDS Bud będzie teraz sprawdzana.

To trzecia próba wyłonienia wykonawcy tej ulicy. W pierwszym przetargu nie wpłynęła żadna oferta. W drugim – jedna, ale znacznie przewyższała kosztorys. Oba przetargi zostały unieważnione, ale po drugim postępowaniu został zwiększony budżet zamawiającego na to ważne przedsięwzięcie.

Zakres planowanych robót  jest bardzo szeroki. Wzdłuż Sosnowej Kościuszki mają powstać: nowa nawierzchnia, chodnik, odwodnienie, oczyszczalnia wód opadowych, droga rowerowa. Do inwestycji włączy się również Wodociąg Marecki, budując brakujące odcinki kanalizacji sanitarnej.

- Oprócz nas, powiatu i wodociągu z finansowaniem dołącza Unia Europejska. Budowa drogi rowerowej będzie obficie dofinansowana z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Na ten cel jest zarezerwowane niemal 3,7 mln zł – mówił niedawno Jacek Orych, burmistrz Marek.

- Pozyskanie dla naszego miasta blisko 7 mln zł na przebudowę Sosnowej-Kościuszki jest największym w historii udziałem finansowym Powiatu Wołomińskiego w Markach. Wymagało to dużego zaangażowania, determinacji, ale również dyplomacji i dobrej współpracy z mareckim samorządem – podkreśla Arkadiusz Werelich, radny powiatowy z Marek.

Źródło: marki.pl

Redakcja .

Udostępnij:


ciąg ulicSosnowaKościuszkiMarkiPrzetargido trzech razy sztuka

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Piątek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Michaliny, Michała, Piotra

REKLAMA