REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Ruszył remont Piłsudskiego. Zapomniano o dostępie do nieruchomości

Miasto

Ruszyły prace remontowe na drodze krajowej nr 8, przebiegające przez Marki. Nie wszystko jednak się udało. Drogowcy zablokowali spory kawałek al. Piłsudskiego (DK8) nie patrząc na to, że firmy, przedszkole, szkoły mają tam jedyny wyjazd. Minionej nocy obiekty te zostały całkowicie odcięte od świata. Nie było możliwości wjazdu i wyjazdu.

REKLAMA

Remont al. Piłsudskiego nadzorowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, a wykonywany przez firmę Astaldi okazał się problematyczny już pierwszego dnia. Dojazd do przedszkola, szkoły i kościoła został zablokowany. Remont jest prowadzony od 10 kwietnia, a ruch w al. Piłsudskiego od Granicznej w okolice Cmentarnej został przeniesiony na nitkę zachodnią.  

„Nie może być jednak tak, że kompletnie został odcięty dostęp do ważnych punktów dla wielu mieszkańców. Chodzi o miejskie przedszkole nr 3, kościół Michalitów i szkołę katolicką, a także prywatne nieruchomości. Natomiast do Zespołu Szkół nr 2 można dojechać wyłącznie ulicą Wenecką. To, że nie zapewniono dojazdu dla rodziców z dziećmi do tych nieruchomości, jest dla nas niedopuszczalne. W środę rano będziemy interweniować w tej sprawie w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Prosimy o przekazywanie dalej informacji o możliwych utrudnieniach komunikacyjnych.” – można przeczytać na profilu FB miasta Marki.

Po interwencji ratusza, we wczesnych godzinach porannych doszło do spotkania z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz wykonawcy robót, firmy Astaldi. Zostały podjęte działania, które mają doprowadzić do udrożnienia dojazdu do instytucji publicznych i posesji prywatnych w Strudze.

Redakcja .

Udostępnij:


remontPiłsudskiegoalejaMarekMarkigłówa arteriado remontuDK8nowa nawierzchniaabsurdbrak dostępu do nieruchomości

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Wtorek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Edwarda, Marleny, Seweryna

REKLAMA