REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Rada Seniorów rozpoczęłą swoją działalność

Miasto

We wtorek odbyło się pierwsze posiedzenie Mareckiej Rady Seniorów (MRS). To nowy organ o charakterze opiniodawczym, interwencyjnym i inicjującym, którego członkami są osoby 60 plus. W inauguracyjnym posiedzeniu wzięło udział dziewięciu członków MRS.

REKLAMA

- Cieszę się, że takie ciało powstało w Markach. W całej Polsce, na 2500 gmin, działa tylko 300 rad seniorów. Widać więc, że wiedza i doświadczenie starszego pokolenia nie są w pełni w naszych małych ojczyznach wykorzystywane. Liczę, że za sprawą MRS w naszym mieście będzie inaczej, a płynące z niej sygnały i pomysły staną się dla nas cennym drogowskazem - mówi burmistrz Jacek Orych.

Przygotowania do uruchomienia MRS trwały od wielu miesięcy. To sami mieszkańcy Marek decydowali o jej kształcie, a także obsadzie, wybierając własnych kandydatów. A ci ostatni na pierwszym posiedzeniu MRS wybrali przewodniczącą rady i jej zastępczynię. Te zaszczytne funkcje powierzyli odpowiednio Marii Borysewicz i Helenie Komorowskiej.

Po dokonaniu wyborów głos zabrał Przemysław Wiśniewski z Fundacji Zaczyn, która pomagała seniorom tworzyć radę.

- Społeczeństwo generalnie się starzeje. Marki na razie jeszcze nie, bo są miastem, do którego napływa wielu młodych ludzi. Ale to dla nowej rady dobra wiadomość. Macie czas, żeby się poznać, a następnie rozpocząć prace - mówi Przemysław Wiśniewski.

Przedstawiciel fundacji doradził mareckim seniorom, by nie reprezentowali jedynie własnej grupy społecznej.

- Bądźcie raczej wielopokoleniowi. Ci, którzy idą za Wami, kiedyś od Was przejmą pałeczkę. Prowadźcie otwarte posiedzenia. Niech przychodzą na nie zarówno zaproszeni przez Was goście, jak i ci, którzy są po prostu ciekawi Waszych działań. Odwiedźcie wszystkie mareckie instytucje i środowiska, które pomogą Wam rozwiązywać problemy. Niech też od Was wychodzą inicjatywy - wyliczał Przemysław Wiśniewski.

Źródło: marki.pl

Redakcja .

Udostępnij:


rada seniorówposiedzeniepierwszegłos seniora

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Piątek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Michaliny, Michała, Piotra

REKLAMA