REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

MOK zaprasza na wystawę plakatu i recital (wideo)

Kultura

22 kwietnia (niedziela) o godz. 18.00 Marecki Ośrodek Kultury zaprasza na wystawę plakatu oraz recital. Zbiorowa wystawa karykatury i rysunku satyrycznego to pierwsza część wydarzenia, w drugiej odbędzie się recital Mateusza Ławniczaka "Pieśni Szekspirowskie" - śpiew i lutnia renesansowa.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki, odbiór do 20 kwietnia.

22 kwietnia o 18:00 w MOK-u nastąpi otwarcie zbiorowej wystawy  – karykatury i rysunku satyrycznego autorstwa Jacka Frankowskiego, Dariusza Łabędzkiego, Witolda Mysyrowicza i innych polskich karykaturzystów. Kolejnym wydarzeniem tego dnia będzie recital Mateusza Ławniczaka "Pieśni Szekspirowskie" - śpiew i lutnia renesansowa. Mateusz Ławniczak o autorskim recitalu:

"Projekt jest nowy, oryginalny i stanowi próbę odtworzenia dziś już zapomnianej renesansowej tradycji, która łączyła funkcję instrumentalisty i wokalisty. Mateusz Ławniczak jest jedną z nielicznych osób, zajmujących się tego rodzaju wykonawstwem.

W tym roku miałem szczęście zostać laureatem Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku:

 http://festiwalszekspirowski.pl/pl/to-see-to-hear-to-touch-to-kiss-to-die/

Poniżej wywiad w Radio Wrocław. To też próbka tego jak wygląda moje mówienie podczas koncertu:

 http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/66233/Maj-z-Muzyka-Dawna-Mateusz-Lawniczak-i-500-lat-reformacji-WIDEO

Program składa się w dużej mierze z utworów wykorzystywanych w oryginalnych przedstawieniach sztuk Williama Szekspira. Resztę stanowią inne popularne utwory angielskie tamtych czasów jak na przykład „Can She Excuse My Wrongs”, którą nagrał między innymi Sting na swojej płycie „Songs From the Labirynth”. Całość przeplatam żywym komentarzem (również w wersji angielskiej). Temat jest bardzo wdzięczny. Muzyka pochodzi z czasów Williama Szeskpira, Królowej Elżbiety i najsłynniejszego angielskiego lutnisty – Johna Dowlanda.

Z tym programem występowałem miedzy innymi na Maju z Muzyką Dawną we Wrocławiu, na festiwalu w Tituvenai (Litwa), w Muzeum M.K. Ciurlionisa (Litwa) Viljandi Early Music Festival (Estonia) oraz na Polsko Niemieckich Dniach Gitary we Frankfurcie. Rok 2017 zakończyłem występem w Polskim Radio 2 w programie „Five o’clock” prowadzonym przez Panią Agatą Kwiecińską. Obecnie przygotowuję się do występu w ramach Festiwalu im. Piotra Grudziądza (Grudziądz), Perły Baroku (Kobyłka), Polskiej Akademii Gitary (Poznań), Zamkowych Kameraliów (Malbork), Tallinna Kitarrifestival (Tallinn – Estonia) 2019."

Źródło: MOK

Fot.: screen z wideo

Redakcja .

Udostępnij:


recitalMateusza ŁawniczakaMOKMarecki Ośrodek Kulturywystawakarykatury

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Niedziela
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Celiny, Hilarego, Janusza

REKLAMA