AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Posprzątała również konto poszkodowanego

Na Sygnale

Starszy mężczyzna zgłosił fakt kradzieży z konta bankowego 2200 złotych. Jak zeznał, najprawdopodobniej ktoś zeskanował jego kartę płatniczą i w ten sposób wypłacił w ciągu dwóch dni gotówkę z bankomatu. Czynności jakie przeprowadzili policjanci z miejscowej jednostki Policji wykazały jednak, że kartę bankomatową mogła zabrać z domu poszkodowanego kobieta, która pomagała mu w pracach porządkowych i przy jeż użyciu wypłaciła pieniądze należące do poszkodowanego, po wszystkim kartę zwróciła. Funkcjonariusze ustalili tożsamość kobiety i dokonali jej zatrzymania. 55-letnia Bożena P. już została przesłuchana i usłyszała zarzuty zaboru karty płatniczej i wypłaty przy jej użyciu pieniędzy należących do poszkodowanego mężczyzny.

REKLAMA

Policjanci z komisariatu w Kobyłce w połowie stycznia br. przyjęli zgłoszenie od starszego mężczyzny o kradzieży z jego konta bankowego 2200 złotych. Zgłaszający zeznał, że prawdopodobnie ktoś mógł zeskanować jego kartę płatniczą i w ten sposób wypłacił pięciokrotnie w ciągu dwóch dni gotówkę z jego konta bankowego.

Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą nie tylko nawiązali współpracę z bankiem, w którym poszkodowany miał konto lecz również postanowili sprawdzić osoby z otoczenia starszego mężczyzny. Kolejne przesłuchanie pokrzywdzonego przyniosło nagły zwrot w sprawie. Jak się okazało, karta wcale nie została zeskanowana, lecz najprawdopodobniej została użyta przez osobę do tego niepowołaną. Idąc tym tropem funkcjonariusze ustalili, że karta płatnicza mogła zostać zabrana przez kobietę, która przychodziła do poszkodowanego i pomagała mu w pracach porządkowych w domu. W ten sposób przy jej użyciu wypłaciła gotówkę, a po wszystkim kartę zwróciła, o czym sam poszkodowany nie wiedział. Policjanci ustalili jej tożsamość, kilka dni temu została też przez nich zatrzymana na terenie Kobyłki.

55-latka została przesłuchana i usłyszała zarzut zaboru w celu przywłaszczenia karty płatniczej oraz podjęcie przy jej użyciu z bankomatu środków pieniężnych w kwocie 2200 złotych. Teraz Bożenie P. może grozić kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności z uwagi na fakt, że przestępstwa tego dokonała w warunkach recydywy.

Źródło: KPP Wołomin/ts

Redakcja .

Udostępnij:


kradzież kartykradzież pieniędzy z kontapomoc sprzątająca

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Niedziela
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Celiny, Hilarego, Janusza

REKLAMA