REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

Kultura

Urząd Miasta Marki zaprasza na występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który odbędzie się 3 maja, o godz. 18:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Bożeny Markiewicz przy ul. Dużej 3.

REKLAMA

Już niedługo będziemy obchodzić Święto Narodowe Trzeciego Maja. W ten sposób upamiętnimy uchwalenie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie Konstytucji. Z tej okazji miasto zaprasza mieszkańców na występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Odbędzie się on 3 maja o godz. 18.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Bożeny Markiewicz przy ul. Dużej 3. Wstęp wolny.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego to największa instytucja artystyczna w naszej armii. Jego celem jest „kultywowanie tradycji narodowych i chwały oręża polskiego”. Zespół stosuje różne środki wyrazu artystycznego: muzykę, taniec, śpiew oraz słowo. Współpracują z nim „uznani artyści scen polskich”.

„Jako instytucja wojskowa za swoje podstawowe zadanie uznaje koncerty poświęcone historii i tradycjom oręża polskiego. Niewiele bowiem krajów ma tak bogatą, jak Polska, historię walk orężnych oraz tradycję barw, broni i rynsztunku. Prezentowane widowiska artystyczne, koncerty i przedstawienia widzowie, tak w kraju jak i poza jego granicami, przyjmują z aplauzem, ceniąc wysoko profesjonalizm, talent i elegancję artystów” - czytamy na stronie Zespołu.

Zobacz koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego:

Źródło: rzawp.pl, marki.pl

Fot. rzawp.pl

Redakcja .

Udostępnij:


Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiegoz okazji Święta Konstytucji3 maja

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Wtorek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Edwarda, Marleny, Seweryna

REKLAMA