AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Mistrzowie Polski z UKS Struga

Sport

Siedemnastu zawodników UKS Struga rywalizowało na 36 Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w warcabach stupolowych w Szczyrku. Także i tym razem nie zabrakło sukcesów młodych warcabistów z mareckiego klubu.

W harmonogramie Mistrzostw znalazły się trzy turnieje: na czas długi (90 minut na zawodnika), gra aktywna (po 15 min + 5 sekund na ruch) oraz blitz (po 3 minuty + 2 sekundy na ruch). Wyniki Mistrzostw Polski przekładają się na powołania do Kadry Narodowej, więc każdy z zawodników właśnie na tym turnieju chce pokazać się z jak najlepszej strony. Kluby z całej Polski do rywalizacji w tegorocznych Mistrzostwach Polski wydelegowały 134 zawodników.

Tytuł Mistrzyni Polski Juniorek do lat 19 i złoty medal wywalczyła Marta Bańkowska. Złoty medal i tytuł Mistrza Polski Juniorów do lat 16 wywalczył Jakub Broma. W kategorii do lat 10 srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Polski Juniorek w warcabach stupolowych zdobyła Adrianna Koszewska. W kategorii do lat 16 Klaudia Adamczyk wywalczyła srebrny medal oraz tytuł Wicemistrzyni Polski Juniorek. Tytuł Wicemistrza Polski Juniorów do lat 19 i srebrny medal wywalczył Bogdan Bańkowski.

Kolejne dni zawodów to czas rund Mistrzowskich turniejów w grze aktywnej. Zawodnicy UKS dzielnie walczyli z przeciwnikami w nawet 11 turniejowych rundach, a podsumowanie wyników przyniosło UKS Struga kolejnych 5 medali: Klaudia Adamczyk Mistrzyni Polski w grze aktywnej G16, Marta Bańkowska Wicemistrzyni Polski w grze aktywnej G19, Ludwika Moczulska Wicemistrzyni Polski w grze aktywnej G16, Bogdan Bańkowski Wicemistrz Polski w grze aktywnej B19, Mateusz Muzaj II - Wicemistrz Polski w grze aktywnej B10.

W niedzielę, turniejem gry błyskawicznej zakończyły się tegoroczne Mistrzostwa Polski Juniorów w warcabach stupolowych. Kolejne (2 złote i 3 srebrne) błyskawiczne medale przyjechały z zawodnikami UKS Struga do Marek: Klaudia Adamczyk Mistrzyni Polski 2018 blitz G16, Kacper Waś Mistrz Polski 2018 blitz B16, Ludwika Moczulska Wicemistrzyni Polski 2018 blitz G16, Marta Bańkowska Wicemistrzyni Polski 2018 blitz G19, Bogdan Bańkowski Wicemistrz Polski 2018 blitz B19.

Źródło: Monika Adamczyk