REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

"Seniorzy maszerują po zdrowie" - można głosować w konkursie na lokalną inicjatywę społeczną

Miasto

W konkursie „Decydujesz, pomagamy” mieszkańcy Marek mogą zagłosować na realizację lokalnych projektów społecznych. W puli nagród jest łącznie aż 1 125 000 zł. Wśród finalistów tegorocznej edycji konkursu jest projekt „Seniorzy maszerują po zdrowie” przygotowany przez Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze.

REKLAMA

Aktywni mieszkańcy już po raz czwarty mają okazję otrzymać finansowe wsparcie na realizację lokalnych projektów społecznych. W puli nagród jest łącznie aż 1 125 000 zł. Wśród finalistów tegorocznej edycji konkursu organizowanej przez Fundację TESCO znalazł się projekt „Seniorzy maszerują po zdrowie” przygotowany przez Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze.

Program „Decydujesz, pomagamy” od 2016 roku wspiera lokalne społeczności. W ciągu trzech dotychczasowych edycji do organizacji społecznych trafiły granty o łącznej puli 2,15 mln złotych. Zaangażowani mieszkańcy zrealizowali ponad 400 projektów, wpływających na modernizację lokalnego otoczenia.

Inicjatywa „Seniorzy maszerują po zdrowie” zakłada organizację zajęć nordic walking dla seniorów prowadzonych przez profesjonalnego instruktora oraz warsztaty kulinarne, które będą promowały zdrową dietę. Projekt skierowany jest do seniorów. Jego celem jest stworzenie nowej możliwości spędzania wolnego czasu oraz promocję aktywnego stylu życia. Osoby starsze często spędzają wolny czas w domu, przez co są odizolowane od swoich rówieśników w społeczności lokalnej i często popadają w depresję. Stworzenie nowej formy spędzania wolnego czasu to dobra okazja do promocji aktywnego stylu życia, oraz szansa dla seniorów na poznanie nowych osób, kontynuację uprawiania sportu i wzbogacenie swojej diety.

Na zgłoszoną inicjatywę można głosować w sklepach Tesco w Markach, Radzyminie, Wołominie i Wyszkowie od 7 maja do 4 czerwca. Robiąc zakupy w sklepie otrzymacie specjalny żeton od kasjera, który trzeba wrzucić do skarbonki oznaczonej nazwą naszej inicjatywy. Jeśli uda się wygrać konkurs i zdobyć finansowanie, już w sierpniu seniorzy będą zaproszeni na pierwsze zajęcia.

Źródło: MSG

Redakcja .

Udostępnij:


Seniorzy maszerują po zdrowieMareckie Sotwarzyszenie Gospodarcze

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Wtorek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Edwarda, Marleny, Seweryna

REKLAMA