REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Międzynarodowe sukcesy mareckich judoków

Sport

Kwiecień był bardzo pracowity dla zawodników i zawodniczek trenujących w UKS SameJudo z powodu aż trzech wyjazdów zagranicznych. Dzieci miały możliwość sprawdzenia się w mocnych międzynarodowych turniejach na Litwie, Czechach oraz Węgrzech.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W "piątek trzynastego" osiemnastu zawodników wzięło udział międzynarodowym turnieju w litewskim Alytusie.W turnieju wzięło udział blisko 400 zawodników z Litwy, Łotwy, Białorusi, Rosji.

Zawodnicy z krajów nadbałtyckich prezentują bardzo wysoki poziom sportowy, przez co zawody były mocno obsadzone. W najbardziej obsadzonych kategoriach rywalizowało ponad 30 zawodników.

Zawodnicy UKS SameJudo spisali się bardzo dobrze, zdobywając 4 złote, 4 srebrne, 3 brązowe medale oraz 4 miejsca punktowane. Czwórka śmiałków znalazła się poza punktowaną "siódemką". Na szczególne wyróżnienie zasługują zwycięzcy swoich kategorii: Bartek Dobrowolski, Antek Sikorski , Anton Khachatryan oraz Mateusz Waćko. Wszyscy popisali się znakomitą dyspozycją.

Po bardzo dobrym występie przyszedł czas na sprawdzian w Ceskiej Lipie, tym razem, pojechały również dzieci mniej doświadczone, które nie osiągały jeszcze większych międzynarodowych sukcesów. - Choć sędziowie robili, co mogli, żebyśmy z maty schodzili pokonani, wyszliśmy z hali z 7 złotymi, 7 srebrnymi i 10 brązowymi medalami. Dzięki temu nie ma lipy w Ceskiej Lipie i puchar jest nasz – relacjonują trenerzy SameJudo.

W majówkowy weekend trener Łukasz Wójcik zabrał do Budapesztu trójkę śmiałków, by sprawdzili się w jednym z największych turniejów judo dzieci i młodzieży na świecie. W zawodach wzięło udział ponad 1600 zawodników z ponad 200 klubów z 25 krajów. Mateusz Waćko rywalizujący w kategorii do 49 kilogramów, mimo odczuwalnego urazu stawu łokciowego oraz zmiany kategorii wagowej na wyższą wygrał  aż 5 pojedynków z trudnymi rywalami min. z Azerbejdżanu! Po 6 walkach zakończył zmagania na trzeciej pozycji i jest to bez wątpienia jeden z największych wyników "Matiego". Drugiego dnia na medal i to dosłownie spisał się Maksymilian Pieńkosz, który po 3 wygranych i jednej przegranej walce uplasował się na trzeciej pozycji. Tego dnia po małym błędzie uległ Bartek Dobrowolski i pożegnał się z zawodami. Cała trójka została na międzynarodowym campie treningowym, gdzie mogła rywalizować ze światową czołówką.

Podczas pobytu na Węgrzech dwójka starszych zawodników UKS SameJudo rywalizowała w   Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży. Kajetan Lipiński startujący do 55kg z bilansem 3 wygranych i jednej przegranej walki uplasował się na trzecim miejscu. Paulinka Mendel startująca w wyższej kategorię wagowe zajęła 2 miejsce.

Źródło: UKS SameJudo

Redakcja .

Udostępnij:


SameJudoUKSMarkisukcesymedale

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Wtorek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Edwarda, Marleny, Seweryna

REKLAMA