REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Dlaczego ta Noc Muzeów w MOK-u będzie wyjątkowa? Przekonują organizatorki w zapowiedzi wideo

Kultura

Czy można namalować film? 125 malarzy udowodniło, że tak. Namalowali oni 65000 klatek filmu "Twój Vincent", który będzie jednym z punktów programu Nocy Muzeów w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego. O wszystkich wydarzeniach podczas Nocy Muzeów w MOK-u opowiedziały same organizatorki w zapowiedzi wideo:
REKLAMA

Jak naprawdę zginął Vincent? Dlaczego? Jak wyglądały jego ostatnie chwile? Czy wierzysz w jego samobójstwo? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania razem z Armandem Roulinem, synem listonosza, przyjaciela Vincenta van Gogha, podróżując po świecie jego sztuki. Podczas Nocy Muzeów zostanie dwukrotnie zaprezentowany nowatorski, pełnometrażowy film „Twój Vincent” Doroty Kobieli i Hugh Welchmana. Do stworzenia tego unikalnego dzieła zaplanowano początkowo zatrudnienie 40 malarzy. Okazało się jednak, że potrzeba było aż 125 profesjonalnych malarzy i 65000 obrazów w stylu Vincenta – klatek filmu. Animacje te zostały wykonane na podstawie scen nagranych z aktorami. W warstwie fabularnej film opowiada o poszukiwaniu prawdy i subiektywizmie ludzkiego spojrzenia. Zobacz zwiastun filmu:

Ukoronowaniem wieczoru będzie możliwość obejrzenia wystawy oryginalnych malarskich kadrów z filmu „Twój Vincent”, które pochodzą z kolekcji Miasta Wrocławia. Film „Twój Vincent” był częściowo realizowany we Wrocławiu, a jego ko-producentami są m.in. Odra-Film (ze środków Dolnośląskiego Konkursu Filmowego), Miasto Wrocław oraz Centrum Technologii Audiowizualnych. Wystawa pozwala podejrzeć różne etapy tworzenia filmu – od prac treningowych aż do finalnie zrealizowanych klatek. Prezentacji wystawy będą towarzyszyć warsztaty malarskie, które pozwolą zrozumieć metodę malarską van Gogha, tak aby każdy, nawet zupełny laik, mógł mieć „swojego Vincenta” na ścianie. Zainteresowani będą mogli również podejrzeć Vincenta w fotoplastikonie i zobaczyć jak żyło się w jego czasach. Noc Muzeów w MOK-u odbędzie się 19 maja w godzinach 19:00-24:00.

Źródło (tekst): MOK/Luiza Wojciechowska-Konopka

Redakcja .

Udostępnij:


Noc Muzeóww MOK-uMarecki Ośrodek KulturyTwój Vincentunikalna produkcjamalarze

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Poniedziałek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa

REKLAMA