REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Gaba Kulka wystąpi w Mareckim Ośrodku Kultury (wideo)

Rozrywka

13 maja w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego odbędzie się koncert Gaby Kulki i Wojciecha Traczyka. Zdobywczyni Fryderyka w kategorii Wokalistka Roku zaprezentuje swoją twórczość z ostatniej płyty „Kruche”.

REKLAMA

Gaba Kulka swoją karierę zaczęła w 2006 r. Samodzielnie nagrała i wydała płytę „Out”. Jednak to wydany trzy lata później album „Hat, Rabbit” okazał się przełomem, który przyniósł artystce wiele nagród, m.in. Fryderyka w kategorii Wokalistka Roku. Następnie Gaba stworzyła dwa kolejne wydawnictwa „Sleepwalk” nagrany z Konradem Kuczem oraz „The Escapist”. We wrześniu 2016 ukazało się nowe wydawnictwo Gaby, zatytułowane „Kruche”. I to właśnie utwory z ostatniego albumu usłyszymy w trakcie koncertu w Mareckim Ośrodku Kultury.

Na scenie Gabie będzie towarzyszył Wojciech Traczyk grający na kontrabasie i gitarze basowej. Występował z takimi artystami i zespołami, jak Marcin Masecki, Maria Peszek, Kasia Nosowska, Muzykoterapia, Timeless, Zimpel&Traczyk&Rasz Trio. Cechą wspólną jego projektów jest oryginalność brzmienia i emocjonalna siła wyrazu.

„Kruche to dowód, że Gaba nie chce się z kimkolwiek ścigać, o cokolwiek rywalizować. Nowy album to zapis tego, co gra w duszy artystki, jest on szczery, prawdziwy i co za tym idzie, trochę trudniejszy do natychmiastowego przyswojenia, bo Gaba Kulka swoją twórczością potrafi skręcić w iście awangardowe rejony, a naturalny, przebojowy potencjał jej kompozycji jest schowany nieco za bogatą, urozmaiconą warstwą instrumentalną.” – można przeczytać recenzję „Kruche” na portalu gloskultury.pl

Koncert Gaby Kulki i Wojciecha Traczyka odbędzie się 13 maja o godz. 18.00 w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego. Wstęp: 20 zł. Bilety można zakupić w sekretariacie MOK oraz przez internet TUTAJ.

Fot.: gabakulka.com

Redakcja .

Udostępnij:


Gaba KulkaWojciech TraczykKrucheMarecki Ośrodek KulturykoncertKruche

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Wtorek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Edwarda, Marleny, Seweryna

REKLAMA