REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Marki w budowie - przegląd inwestycji miejskich

Miasto

Wśród największych inwestycji w Markach jest obecnie budowa szkoły przy ul. Wspólnej oraz będące już na ukończeniu parkingi „parkuj i jedź”. Jest jednak kilka mniejszych inwestycji, na które warto zwrócić uwagę. Najważniejsza z nich to rozpoczęcie rozbudowy przedszkola przy ul. Dużej.

REKLAMA

Kończą się prace związane z budową parkingu, rozpoczyna - rozbudowa przedszkola

Na zabezpieczonym terenie miejskiego przedszkola przy Dużej rozpoczęły się prace budowlane. Prowadzone są prace ziemne związane z przygotowaniem fundamentów pod nową część edukacyjną. Jednocześnie w fabryce w Ostrowcu Świętokrzyskim powstają konstrukcje modułowe. Przetarg na realizację inwestycji w formule „zaprojektuj i zbuduj” wygrała firma Climatic. Budynek powstanie na planie prostokąta. Każda z sal dla dzieci będzie mieć własne zaplecze sanitarne. Nowa część będzie przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych i starszych. Powstaną również plac zabaw oraz parking dla samochodów. Dzięki rozbudowie miejska placówka przyjmie 225 dzieci (czyli 9 dodatkowych oddziałów). Projekt prowadzą Mareckie Inwestycje Miejskie.

Równolegle zbliżają się do końca roboty związane z budową parkingu „parkuj i jedź” przy Dużej. Oprócz miejsc parkingowych znajdą się tam m.in. zadaszone miejsca dla rowerów oraz toaleta.

Trzeci przetarg na Hoovera

Nie udało się w styczniu, nie udało się w lutym, może uda się w maju. Miasto ogłosiło trzeci przetarg na budowę tej drogi, która jest obecnie gruntówką. W dwóch poprzednich napłynęło po jednej ofercie - za każdym razem znacznie przekraczała kosztorys miasta. Jeśli za trzecim razem uda się wyłonić wykonawcę, ulica uzyska kanalizację deszczową, a także nową nawierzchnię. Ponadto uzupełnione przyłącza sanitarne i wodociągowe. Na Hoovera zabłysną także latarnie. Termin składania ofert mija 29 maja.

Centrum Aktywności Fabryczna 3 startuje w maju

Na parterze komunalnego budynku przy Fabrycznej 3 powstało miejsce spotkań dla mieszkańców i organizacji pozarządowych. W miejscu, gdzie kiedyś były kebab i sklep z meblami, w planach było powstanie kina, a także miejsca organizacji warsztatów kulinarnych i sportowych, konferencji i zajęć dla seniorów. Adaptacja pomieszczeń na potrzeby Centrum Aktywności Fabryczna 3 (CAF3) została już wykonana i jego uroczyste otwarcie nastąpi 23 maja. Miasto zaprasza organizacje pozarządowe do zgłaszania propozycji zajęć organizowanych w CAF3.

Źródło: marki.pl

Redakcja .

Udostępnij:


inwestycje miejskierozbudowa przedszkola

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Środa
Marzec 2019
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
25262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Ernesta, Jana, Marka

REKLAMA