REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Co wydarzy się podczas IV Mareckiej Nocy Muzeów w MOK-u?

Kultura

Zaplanowana na 19 maja Noc Muzeów w Mareckim Ośrodku Kultury przyciągnęła uwagę mieszkańców Marek - wejściówki na główny punkt programu tego dnia rozeszły w mgnieniu oka (zostały ostatnie sztuki). Unikalne dzieło filmowców i malarzy, film "Twój Vincent" obejrzy pełna sala Mareckiego Ośrodku Kultury. Jednak projekcja filmu to nie wszystko. Jakie jeszcze atrakcje przygotował MOK?

Galeria zdjęć


REKLAMA

Projekcja filmu „Twój Vincent” Doroty Kobieli i Hugh Welchmana, wernisaż wystawy obrazów - kadrów, fotoplastykon, instalacja "Pokój Vincenta", warsztaty malarskie - to podróż do świata sztuki Vincenta Van Gogha, żeby - jak sam mawiał – "uchwycić nieprzemijające w tym, co przemija".

W pokoju Vincenta zatrzymał się czas, wszystko zostało, tak jakby niedawno wyszedł. Jest stół, łóżko, krzesła, w dzbanku stoi woda, na wieszaku wisi kapota. Zdobycie odpowiednich rekwizytów nie było proste – stół przyjechał przez pół Polski, pochodzi z początku XX wieku. MOK zaprasza do pokoju Vincenta.

Podczas warsztatów malarskich będzie można dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób mistrz tworzył najsłynniejsze dzieła. Farby olejne schną tydzień, a czasem nawet dłużej, dopóki na zewnątrz nie wytworzy się twarda powłoka zwana „linoksytem” (utlenionym olejem lnianym). Wewnętrzne warstwy obrazu schną jeszcze dłużej, nawet do sześciu miesięcy, szczególnie przy kładzeniu impastów – grubych powłok, takich, jakie stosował Van Gogh.

Organizatorzy Nocy Muzeów przypomną jak działa fotoplastykon, w którym będzie można ujrzeć portrety Vincenta z różnych okresów jego życia.

Zaprezenowana będzie także  wystawa oryginalnych obrazów – kadrów pochodzących z filmu. Rozpakowywanie obrazów przysłanych prosto z Wrocławia prezentujemy w galerii zdjęć (powyżej).

Tajemnicy Wieży - będzie możliwość odkrycia, co kryje wieża budynku MOK. Organizatorzy pokażą zaskakujące obrazy zarejestrowane przez kamerę, którą udało się umieścić w jej wnętrzu. Marecki Ośrodek Kultury zaprasza od 19.00  do północy 19 maja. Jeszcze raz dowiedz się bezpośrednio od organizatorów, co proponują na wiczór 19 maja w MOK-u:

Źródło (tekst): Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Poniedziałek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa

REKLAMA