REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Budowa Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego idzie pełną parą. Dziś wmurowano akt erekcyjny

Miasto

Piątek był normalnym dniem pracy na budowie Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego (MCER). Z jednym wyjątkiem. O godz. 11.00 w obecności zaproszonych, znakomitych gości został wmurowany akt erekcyjny. To symboliczna pamiątka dla kolejnych pokoleń. W przyszłym stuleciu, gdy budynek będzie modernizowany, budowniczowie znajdą w stalowej tubie: akt erekcyjny, pozwolenie na budowę MCER oraz miejski biuletyn, na którego pierwszej stronie znajdował się artykuł o inwestycji przy ul. Wspólnej. Zobacz reportaż wideo i fotorelację z tego wydarzenia:
Galeria zdjęć


REKLAMA

„Pełni dobrej woli akt ten wmurowujemy, by na wieczną rzeczy pamiątkę świadczył o naszej wspólnej trosce o rozwój edukacji, kultury i sportu naszych mieszkańców” - takie słowa zapisano w symbolicznym dokumencie.

Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne to jedna z najpilniejszych miejskich inwestycji.

- Znajdzie się tu przede wszystkim szkoła podstawowa dla 1200 uczniów. To klucz do rozwiązania problemów lokalowych mareckiej oświaty - podkreśla Jacek Orych, burmistrz Marek.

W kompleksie znajdą się także: część sportowa oraz kulturalna. Przy Wspólnej powstaną: basen, sala sportowa, zespół boisk oraz miasteczko ruchu drogowego. W budowie jest także sala koncertowa, w której będą mogły odbywać się różnego rodzaju wydarzenia kulturalne.

- Dzięki temu placówka będzie tętnić życiem przez większość dnia - dodaje Jacek Orych.

Wszystkie części - oprócz rzecz jasna lokalizacji - mają jeszcze jeden wspólny mianownik. Zastosowane zostaną technologie, które sprawią, że kompleks będzie „zero energetyczny”, czyli w założeniu będzie wytwarzał tyle energii, ile potrzebuje.

Przedsięwzięcie przy ul. Wspólnej realizuje miejska spółka - Mareckie Inwestycje Miejskie. Finansowanie projektu zapewnił Bank Pekao SA, który wyemitował dla niej obligacje. Wykonawcą robót jest firma Budimex, która jako jedyna złożyła ofertę w przetargu. Codzienne na budowie pracuje ponad 100 osób. Obsługują ją cztery dźwigi - trzy główne i jeden pomocniczy. Przed zimą budynki mają być gotowe w stanie surowym zamkniętym. Dzięki temu, w chłodnych miesiącach ekipy będą realizować prace instalacyjne oraz wykończeniowe. Latem przyszłego roku MCER będzie gotowe - tak, aby w roku szkolnym 2019/2020 dzieci uczyły się w nowej placówce.

               

Redakcja .

Udostępnij:


budowa nowej szkołycentrum edukacyjno-rekreacyjneakt erekcyjny

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Niedziela
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Celiny, Hilarego, Janusza

REKLAMA