REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Nowa filia Wydziału Komunikacji powstanie w Radzyminie. Dlaczego nie mogła powstać w Markach?

Powiat

Choć nowa filia Wydziału Komunikacji początkowo miała powstać w pierwszym kwartale 2018 to Starostwo Powiatowe zapowiada jej uruchomienie w Radzyminie w połowie roku 2018. Mieszkańcy Marek, Radzymina i Dąbrówki będą mogli rejestrować swoje pojazdy w nowej filii, bliżej niż w Wołominie czy Tłuszczu. Dlaczego fila nie mogła powstać w Markach?

REKLAMA

Mieszkańcy powiatu wołomińskiego mogą obecnie rejestrować pojazdy w Wydziale Komunikacji w Wołominie lub jego filii w Tłuszczu. Dla sporej części mieszkańców powiatu (Ząbki i Marki) bliżej jest do Wołomina, co powoduje znaczne wydłużenie terminów rejestracji pojazdów z powodu kolejek do okienek Wydziału Komunikacji.

Jeszcze w zeszłym roku, radny Powiatu Wołomińskiego, Arkadiusz Werelich wystosował pismo do starostwa z pytaniem o możliwość uruchomienia dodatkowych stanowisk mogących obsłużyć interesantów. W odpowiedzi Starostwo Powiatowe w Wołominie poinformowało, że ze względów lokalowych nie ma możliwości uruchomienia dodatkowych stanowisk w Wydziale Komunikacji w Wołominie, ale trwają prace nad uruchomieniem nowej filii w Radzyminie.

Radzymińska filia zlokalizowana zostanie przy ul.  Komunalnej  9. Budynek na potrzeby filii został kupiony przez starostwo. Obiekt  wymagał jednak  remontu.  Korzystając z  dużej  powierzchni  działki, zarząd  powiatu  postanowił dobudować na niego dodatkowe  skrzydło  administracyjne, w efekcie oprócz Wydziału Komunikacji znajdą się w nim filie Wydziału Budownictwa i Powiatowego Urzędu Pracy.

Po  uruchomieniu  nowej filii wprowadzona zostanie rejonizacja.  Mieszkańcy  Marek, Radzymina  i  Dąbrówki  swoje sprawy  będą  mogli  załatwić w Radzyminie, co być może skróci  czas oczekiwania we wszystkich oddziałach.

Dlaczego taka fila nie mogła powstać w Markach i obsługiwać zmotoryzowanych mieszkańców Ząbek, Marek czy Radzymina? Starostwo Powiatowe tłumaczy się brakiem własnego  budynku w Markach.

REKLAMA

Redakcja .

Udostępnij:


filawydziału komunikacjiRadzymin

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

1
Środa
Kwiecień 2020
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

REKLAMA