REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Wiosenna Sonata na zręczne ręce oraz Oswajanie Potworów, czyli sztuka na murze (wideo)

Kultura

„Nie ma granic pomiędzy sztukami”, czyli warsztaty inspirowane twórczością Mikołaja Čiurlionisa, który był twórcą muzyki i malarstwa. Marecki Ośrodek Kultury będzie prezentował twórczość Čiurlionisa na różne sposoby, podczas Dni Marek, 10 czerwca.

REKLAMA

Čiurlionis uważał, że „muzyka łączy poezję i malarstwo, ma swoją architektonikę. Malarstwo może posiadać także takąż architektonikę, jak muzyka i w farbach wyrażać dźwięki”.  Zgodnie z tym artystycznym credo, Wiosenna Sonata to nie utwór muzyczny, lecz cykl obrazów Čiurlionisa inspirowany muzyką, który zainspirował MOK do zbudowania ruchomej eko-instalacji w przestrzeni parku z tajemniczymi wieżami, do których poprowadzą pełne fantazyjnych pojazdów drogi z kolorowego piasku. Całość w klimacie Čiurlionisa przygotuje z dziećmi Beata Marcinkowska, artystka plastyk, Kierownik Katedry Działań Intermedialnych i Edukacyjnych na Wydziale Sztuk Wizualnych ASP w Łodzi, Sekretarz Polskiego Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę INSEA.

A do „Oswajania Potworów” zaprosi Edyta Bystroń, młoda artystka, absolwentka warszawskiej ASP, która w ubiegłym roku wspólnie z mieszkańcami umieściła na fragmencie muru ruin fabryki Briggsów malowane ptaki. Ptaki przetrwały i teraz zapraszamy do domalowania im towarzystwa: tajemniczych postaci i potworów, które odnajdziemy w obrazach Čiurlionisa.

Edyta Bystroń jest także autorką projektów graficznych materiałów promujących wydarzenie Čiurlionis w Labiryncie Miasta.

Przypominamy także zapowiedź wideo niedzielnego wydarzenia:

ZałącznikiRedakcja .

Udostępnij:


CiurlionisMarecki Ośrodek KulturyDni MarekEdyta BystrońBeata MarcinkowskaSonataOswajamy Potwory

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Czwartek
Luty 2019
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Eleonory, Lenki, Kiejstuta

REKLAMA