REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Dni Marek 2018 - dwudniowe święto miasta w reportażu wideo

Miasto

Dni Marek to dwudniowe święto miasta, które obchodzone jest po raz drugi i według zapewnień władz miasta, stanie się wydarzeniem cyklicznym. Zabawa, sztuka, warsztaty i gwiazdy muzyki – każdy, kto był uczestnikiem Dni Marek, miał zapewniony odpowiedni poziom wrażeń. Zobacz reportaż wideo z tego wydarzenia.
REKLAMA

Z okazji 95-lecia klubu Marcovia Marki podczas Dni Marek, klub przygotował mini mundial dla najmłodszych oraz mecz oldboyów, w którym zmierzyła się Marcovia Marki z Legią Warszawa. Na scenie atmosferę podgrzewał prezenter Radia Eski, Paweł Pawelec, który często bywa w Markach. A zwieńczeniem pierwszego dnia Marek były koncerty De Marco, Top One i Cleo, którą zapytaliśmy o publiczność marecką. Patronem drugiego Dnia Marek był Mikołaj Konstanty Ciurlionis, światowej sławy artysta litewski, którego życiorys splata się z Markami. Z tej okazji Marki odwiedził ambasador Republiki Litewskiej, którego zachwyciła twórcza atmosfera w Parku Miejskim. Strefa warsztatowa nawiązująca do obrazów malarza, pozwalała rozładować swoją energię twórczą.

Ciurlionis był także kompozytorem, a podczas Dni Marek była okazja posłuchać muzyki, która po części nawiązywała do jego twórczości. Także pokaz mody Roksany Szlaskiej inspirowany był kolorystyką dzieł malarza. Do dzieł sztuki malarskiej i muzycznej dołączyła sztuka teatralna „In Blue”, wystawiana przez znany już w Markach Teatr Akt.

Przedsmakiem międzygalaktycznego brzmienia zespołu Łąki Łan, był start sondy kosmicznej z dziedzińca Pałacyku Briggsów. A na koniec, zespół Łąki Łan zabrał publiczność w energetyczną podróż muzyczną. A czyje teksty są analizowane na lekcjach języka polskiego, o tym opowiedział wokalista Łąki Łan – Paprodziad.

Redakcja .

Udostępnij:


Dni MarekTop OneCiurlionisŁąki ŁanPawelecCleo

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Poniedziałek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa

REKLAMA