REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

UKS Salto z medalami

Sport

W turnieju międzywojewódzkim, w którym wzięły udział kluby z Warszawy, Kielc, Wrocławia, Szczecinka, Kiełczowa oraz Stargardu Gdańskiego, zawodnicy UKS Salto Marki zdobyli aż pięć medali.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Na przełomie kwietnia i maja zawodniczki UKS Salto Marki wzięły udział w zgrupowaniu sportowym przygotowującym do startów w zawodach akrobatycznych. Zgrupowanie to odbyło się w Białej Podlaskiej dzięki wsparciu Urzędu Miasta Marki. Korzystając z dostępu do profesjonalnej sali do sportów gimnastycznych, zawodniczki trenowały dwa razy dziennie. Sprzęt sportowy, z którego korzystały w trakcie treningów  to między innymi trampoliny, profesjonalna ścieżka akrobatyczna, poręcze gimnastyczne, plansza do ćwiczeń akrobatycznych. Oprócz treningów na sali gimnastycznej prowadzone były również ćwiczenia ogólnorozwojowe na stadionie lekkoatletycznym jak również zajęcia rekreacyjne na basenie oraz w parku rozrywki. Zawodniczki poznały również zabytki Białej Podlaskiej. Końcowym efektem zgrupowania miało być przygotowanie do startów w zawodach w czerwcu.

Już 2 czerwca dwie dwójki żeńskie reprezentowały nasz klub w Mistrzostwach Warszawy Juniorów Młodszych. Obie zaprezentowały się bardzo dobrze. Tosia Tomala i Maja Kaliniak zdobyły brązowy medal, a Julia i Maja Nowińskie uplasowały się na 7 miejscu. Następnego dnia w turnieju miedzywojewódzkim, w którym wzięły udział kluby z Warszawy, Kielc, Wrocławia, Szczecinka, Kiełczowa oraz Stargardu Gdańskiego, nasi zawodnicy zdobyli aż pięć medali. W klasie młodzieżowej brązowy medal zdobyły Kasia Michalska i Julia Kowalska w konkurencji dwójek żeńskich, w trójkach Marta Matykiewicz, Kasia Michalska i Gabrysia Godlewska również zdobyły brąz a w konkurencji dwójek mieszanych złoty medal zdobyła Zuzia Włodarczyk i Mateusz Stojek. W sportowej klasie trzeciej w konkurencji dwójek żeńskich brąz zdobyły Maja i Julia Nowińskie, a złoto Maja Kaliniak i Antonina Tomala. W zawodach wzięła też udział Weronika Grochowska, która wspólnie z Julią Kowalską i Martą Matykiewicz zajęły miejsce tuż za podium.

6 czerwca klub UKS Salto był organizatorem zawodów akrobatycznych, w których wzięły udział zawodniczki z klubu oraz zaproszeni goście z Warszawy. Dzięki udanym startom zawodniczki zdobyły aż 7 medali.

Zgrupowanie sportowe na przełomie kwietnia i maja przyniosło znakomite rezultaty. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta zawodniczki mogły odnieść sukces zdobywając wiele medali na imprezach sportowych.

Źródło: UKS Salto Marki

Redakcja .

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Poniedziałek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa

REKLAMA