REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Nocne Marki pobiegną po raz piąty (wideo)

Sport

Po raz piąty bieg Nocny Marek zgromadzi amatorów biegania na trasie mareckich ulic. Jest to wyjątkowy bieg, gdyż jako jeden z nielicznych startuje w godzinach wieczornych, kiedy zaczyna się ściemniać, a kończy już tylko przy miejskim oświetleniu. Co roku bieg gromadzi kilkaset fanów tej dyscypliny.

REKLAMA

30 czerwca w godzinach popołudniowych i wieczornych Marki staną się mekką biegaczy. Tego dnia odbędzie się V edycja biegu „Nocny Marek”, dedykowanego tym wszystkim, którzy cenią sobie sportowy i zdrowy tryb życia, a także rywalizację na amatorskim poziomie. Od godziny 17.00 na miejskim stadionie w Markach rozpocznie się cykl imprez sportowych, którego zwieńczeniem będzie bieg na 10 km, prowadzący ulicami miasta. Ta niezwykła uroczystość będzie wypełniona także wydarzeniami towarzyszącymi. Przewidywane są m.in. gry i zabawy, które przyciągną nie tylko biegaczy, ale również tych mieszkańców Marek, którzy na co dzień nie uprawiają sportu.

Zawody zaczynają się o godz. 17.00 od biegów przeznaczonych dla najmłodszych zawodników od przedszkolaków do dzieci szkolnych do 15 lat. Kolejną częścią imprezy jest marsz Nordic Walking.

Ukoronowaniem sobotniej uroczystości jest bieg na 10 km, prowadzący ulicami Marek. Start godzina 21.00. Szczegóły dotyczące zapisów na stronie nocnymarek.net.

Zobacz reportaż wideo z poprzedniego Nocnego Marka:

W związku z trwającą przebudową ulic w rejonie Zieleńca organizatorzy musieli w tym roku nieznacznie zmodyfikować trasę biegu. Zamiast ulicami Główną i Przyleśną biegacze pobiegną Ceglaną, na końcu której zawodnicy będą zawracać, by skręcić następnie w ulicę Księżycową.

Start i meta – Stadion Miejski ul Wspólna 12. Trasa biegnie ulicami: Wspólna, Brzozowa, Stawowa, Sowińskiego, Zajączka, Ząbkowska, Braci Briggsów, nawrót w parku miejskim (punkt nawadniania), Braci Briggsów, Ząbkowska, fragment Lisa Kuli, Sokola, Zabawna, Ceglana (nawrót na końcu ulicy), Księżycowa, Kręta, Mokra, Wspólna do stadionu (meta).

Źródło: nocnymarek.net

ZałącznikiRedakcja .

Udostępnij:


NocnyMarekbiegMarkiw Markach

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Poniedziałek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa

REKLAMA