REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Ruszyła budowa toru pumptrack (wideo)

Miasto

Na mapie Marek pojawi się kolejne miejsce rekreacji. Na rogu Okólnej i Grunwaldzkiej pojawiło się metalowe ogrodzenie, a na plac wjechały pierwsze maszyny, które rozpoczęły budowę toru typu pumptrack. Jest to rowerowy plac rekreacji, na którym można kształtować nie tylko umiejętności jazdy na jednośladzie, ale również prowadzić wszechstronny trening.

REKLAMA

Pumptrack to rowerowy plac rekreacji, na którym można kształtować nie tylko umiejętności jazdy na jednośladzie, ale również prowadzić wszechstronny trening. Takie miejsce powstanie w Markach, przy ul. Grunwaldzkiej. To zasługa mieszkańców, którzy zgłosili, a następnie poparli ten projekt w budżecie obywatelskim. Tor rowerowy typu pumptrack będzie pozwalał na jednoczesne jego użytkowanie przez więcej niż jednego rowerzystę. Tor będzie miał nawierzchnię asfaltobetonową, a jego parametry będą pozwalały na naukę podstawowych umiejętności rowerowych. Tor  przeznaczony będzie do jazdy na rowerze i ewentualnie na rolkach, deskorolce i hulajnodze, będzie skierowany do wszystkich grup wiekowych. Zobacz tor wykonany przez firmę Velo Projekt (wykonawcę toru w Markach):

 

 

 „Prace wykonuje białostocka firma Velo Projekt. Jest to inwestycja z mareckiego budżetu obywatelskiego. Powstanie tu tor rowerowy, będą muldy i zakręty, do tego mała architektura. Na razie prowadzimy prace przygotowawcze, większe zmiany będzie widać w połowie tego miesiąca” - napisał na FB burmistrz Jacek Orych. Planowane zakończenie prac nad pumptrackiem w sierpniu.

Źródło: marki.pl

Redakcja .

Udostępnij:


pumptracktor rowerowyMarkirekreacjarower

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Poniedziałek
Październik 2018
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Haliszki, Lody, Przybysłwa

REKLAMA