AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWybory

Marta Bańkowska na drugim miejscu w Polsce. Najmłodsi także zdobywają medale

Sport

Niewiarygodnie udany rok mareckiej utytułowanej zawodniczki UKS Struga. W kwietniu Marta Bańkowska zdobyła Mistrzostwo Polski Juniorek do lat 19, w czerwcu Mistrzostwo Polski Kobiet, a 7 lipca, po tygodniowej walce - wywalczyła Wicemistrzostwo Polski Open. Sukcesy odnoszą też młodsi zawodnicy: Nikodem Koszewski został wicemistrzem Polski Dzieci do lat 6.

Finał 42 Mistrzostw Polski w warcabach stupolowych przejdzie do historii i już jest szeroko komentowany w międzynarodowym środowisku warcabowym. Do tej pory nazywany był Mistrzostwami Mężczyzn ponieważ przez wiele lat tylko trzem kobietom udało się przebrnąć półfinały i zagrać w Finale. W historii finałów tylko trzykrotnie kobieta stawała na podium.

W tym roku wszystkie trzy panie również zakwalifikowały się do finałów. Po raz pierwszy w 42-letniej historii Mistrzostw kobieta została Mistrzem Polski. Jakby tego było mało, po raz pierwszy w historii finałów całe podium należało do kobiet.

Rundę przed końcem złoty medal zapewniła sobie Natalia Sadowska (Mazovia Mińsk Mazowiecki). Na drugim miejscu zmagania ukończyła Marta Bańkowska (UKS Struga Marki), trzecia była Arleta Flisikowska (Zuch Rychlik). Najlepszy wśród mężczyzn – Ł. Kosobudzki (Mazovia).

Miniony tydzień, fani mareckich warcabistów kibicowali również młodszym zawodnikom, którzy sobotę i niedzielę (7-8 lipca 2018 r.) spędzili w Szubinie, gdzie dzielnie poczynali sobie na stupolowej planszy w turniejach rozgrywanych w ramach V Mistrzostw Polski Dzieci.

Dziewczynki i chłopcy rywalizowali ze sobą w kategoriach do lat 6 oraz 8. UKS Struga reprezentowany był przez pięciu chłopców dumnie noszących czerwone koszulki klubu UKS Struga: Krzysia, Krystiana i Bartka (kategoria do lat 8) oraz Nikodema i Marcela (kategoria do lat 6). Wszyscy walczyli dzielnie, ale największy sukces osiągnął Nikodem Koszewski, który został wicemistrzem Polski Dzieci do lat 6.

Źródło: UKS Struga